חדשות: 

מגן דוד אדום

פוסטים אחרונים

סמל מדא

מגן דוד אדום (מד”א), הוא ארגון ההצלה הלאומי של ישראל. הארגון בנוי על-פי הדגם של ארגוני הצלב האדום והסהר האדום. תפקידו הראשי של מד”א הוא מתן עזרה ראשונה ופינוי נפגעים באמצעות אמבולנסים רגילים (לבנים) ניידות טיפול נמרץ (נט”ן). תפקידים נוספים של מד”א הם הגשת עזרה ראשונה לציבור הרחב, לימוד עזרה ראשונה והחייאה, ניהול שירותי התרמת דם ועזרה לצה”ל בעת מלחמה. מלבד סיוע בעזרה ראשונה ובהצלת חיים, לעתים פועל הארגון לסיוע הומניטרי בחלוקת מצרכי מזון למשפחות נזקקות‏.

מד”א מתנהלת כאגודת עזרה של מתנדבים שקיבלה מעמד של תאגיד לפי חוק. מד”א עובד בשיתוף עם משרד החינוך באמצעות פרויקטים כגון פרויקט מחויבות אישית.

תקציב מד”א הוא כ- 450 מיליון שקלים בשנה. שליש מהתקציב מגיע כתרומות מחו”ל על ידי אגודות הידידים הפרוסות בכל העולם המערבי. סיוע מגיע הן ככסף מזומן והן כציוד לאמבולנסים, בניית תחנות ושיפוצן, ציוד לבנק הדם. רוב הציוד והאמבולנסים מגיעים מתרומות. יתר התקציב מגיע מהכנסות שוטפות עבור שירותי אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ ושירותי בנק הדם. ממשלת ישראל אינה מתקצבת את הארגון, אולם משלמת עבור פעילויות שונות, מסבסדת שירותי נט”ן ומקרי אשפוז על פי מספר המקרים שטופלו על ידי הארגון. השתתפות זו היא כ- 8% מהתקציב.

תחנת מד”א בת חפר בניהולו של אבי מלכה הוקמה בשנת 2010 מתרומה של הקהילה היהודית בחו”ל. התחנה הינה תחנת הזנקה של מרחב שרון ומשרתת את תושבי בת חפר ואת אזור מזרח עמק חפר. בתחנה ישנם עובדים ומתנדבים של מד”א (נהגים חובשים בוגרים ומתנדבי נוער), וכן מתקיימים קורסי הכשרה שונים של מד”א כגון חובשי רפואת חירום נהגים, מתנדבי נוער – מגישי עזרה ראשונה וקורסים לציבור הרחב.

שעות פעילות התחנה:

  • ראשון עד חמישי – 7:00-23:00
  • שישי – 7:00-15:00
  • בשאר השעות מופעל האמבולנס על בסיס מתנדבים.

מתנדבי מד”א מוזנקים ימים כלילות לקריאות החירום ביישוב ובאזור, הקריאות אשר מתקבלות במוקד 101 של מגן דוד אדום.

זיכרו!!
בכל מקרה חירום רפואי מחייגים 101!