חדשות: 

החופשה שלי בחו"ל

פוסטים אחרונים

החופשה שלי בחו”ל – פראג, אמסטרדם, לונדון, פאריז ובוקרשט ואסור לשכוח את יוון וכרתים.

הארץ כמרקחה. כולם יושבים ליד המחשבים ומזמינים טיסות דרך מנועי החיפוש; מחפשים את הדיל הזול. הצלחה גדולה! הצלחתי לטוס ב-10$ פחות הבעיה שהטיסה יוצאת מנתב”ג בשעה 04:00 לפנות בוקר וחוזרת ב01:00 בלילה. מהי הדרך הטובה ביותר להגיע לנתב”ג? עם הרכב, או מונית? או פשוט עם רכבת. צריך להסתמך על השאטל כי העלייה למטוס מתבצעת דרך טרמינל 1, אז גם הדיוטי פרי הנחשק נלקח ממני כלאחר יד. מאז שהתחילו עם הטיסות הדלות האלה או בשפה גבוהה הlaw cost מגרדים לנו את תענוגות החופשה עד העצם. נחזור לטיסה המעולה שהשגתי בכמה דולרים פחות מהשכן שהיא בעייתית כשלעצמה כי בעצם כשהזמנתי אותה לא ממש שמתי לב, אבוי לצרה שהיא עם עצירת ביניים של 7 שעות, מה עושים בזמן הזה? מטיילים בעיר או שסתם נמרחים על הספסלים כמו שוקולד השחר שפג תוקפו, כמו החופשה? בפועל זו היתה אמורה להיות טיסה של 2:45h המזוודה כמובן הצטמקה לתיק מיניאטורי חסר מעצורים שמשווה לנו מראה של בני נעורים ולא משקף את 15,000 ₪ שזרמו זה עתה מכיסנו לכיסוי החופשה החלומית ליעד המבוקש. קווץ. בפריז נשלים שעות שינה במול, בהשתרכות אחרי המשפחה. ומה קורה עם חדר במלון? עדיין עם מנועי חיפוש מעייפים כאשרbooking ידידותי למשתמש ומדבר בשפתנו יותר מכולם. ואנחנו חופרים וחופרים וחופרים. ומסננים עם ארוחת בוקר ובלי ארוחת בוקר ועם כוכבים ובלי ליד רכבת תחתית ומה זה אומר בעצם? מי מסתובב ליד הרכבת? זה כמו אצלנו או שאצלם זה אחרת? ומה יש בעיר העתיקה? כדאי? או שפשוט ניקח את מה שהכי זול ואיפה שנמצאת המיטה הכי נחמדה? אנחנו ישראלים, רובנו לפחות, נחפש את הטוב תמורת המעט. עדיף בדיל, פחות כאב ראש ועדיף הכל כלול. נשארו לנו יוון וכרתים. וטורקיה…ובחורף גם ככה לא יוצאים לחו”ל, הרי כולם אומרים שבכסף שנוסעים לאילת עדיף לטוס לחו”ל אז למה לא. ומה בעצם אפשר לעשות עם 15,000 ₪ באילת? מלון מהממם. בטן גב. ים. דולפינים. שופינג בלי מעמ. לא צריך לשכור רכב, לא צריך לעשות ביטוח נסיעות, אפשר לנשום קצת יותר למרות שחם. וחוץ מזה הכסף נשאר בארץ אנחנו ישראלים לא?

רובנו שוברים את הראש לא פעם ולא פעמיים עם חברות הטיסה ועם הבוקינג ועם החוקים החדשים של הלאו-קוסט וכל יום מתווסף לו עוד סעיף לחגיגה. הפכנו ברגע אחד לסוכני נסיעות מהשורה. היכן הימים בהם היינו ניגשים לסוכנות נסיעות ומספרים בעיניים נרגשות על הנסיעה הבאה לחו”ל ומצפים לחבילה נהדרת מהסוכן. אולי זה עלה קצת יותר. אבל משם הכל התחיל. היום אנחנו שוקדים על הטיסה ועל המלון ועל האתרים ועוד כהנה וכהנה. ולהכל יש מחיר גם אם המחיר הוא רק זמן.

ובהנחה שהדרכון נמצא בידך אתה זוכה מאושר, במידה ולא נמצא בידך, אנא המתן 2 תורות. במקרה הכי גרוע תמיד תוכל לשלם בין 400-800 ₪ לדרכון בנתב”ג.

ארצנו אוהבת יושביה, מחבקת אותם ודואגת להם בציון. זוכרת להם חסד נעורים ולא תשחרר אותם במהירות רבה כל כך…תוך התלבטויות רבות ומסעות סוערים תושביה יוצאים לחו”ל בחגים לכבוש את העולם להפגין אחדות העם בגולה…

הכותבת לדאבונה הרב לא היתה אורחת של חברת תעופה זו או אחרת.

כל הזכויות שמורות לבת חפר © 2020