סיור בהרחבת בת חפר של הנהגת היישוב

פוסטים אחרונים

בסיור שערכה הנהגת היישוב בת חפר, התמקדנו בשני אתגרים – ביטחון היישוב וצמיחת והרחבת היישוב הצפויה.
את הסיור הובילו עדי אמזלג יו”ר ועד בת חפר ועו”ד גיא ויצ’לבסקי סגן ראשת המועצה, שעוסקים בהרחבה כבר למעלה מחמש שנים, וזאת בכדי לחבר את שיח הנהגת היישוב למראה עיניים בכל הקשור להרחבה הצפויה.

  
הגענו לגבעה השולטת בתצפית על אזור ההרחבה ממזרח. הגבעה יפיפייה, השקדיות פורחות, חורש טבעי רב וקבר שייח’ עתיק בשטח משפחתו של רוסטום המוכתר החביב שאירח אותנו וסיפר על המקום ועל ביתו שנרכש עוד בזמן הטורקים ונותר בצידה המערבי של הגדר ועל יחסי השכנות הטובים עם היישוב בחן. בקרוב נהיה גם אנחנו שכנים טובים במסגרת צמיחת והרחבת בת חפר.

את הסקירה בתצפית העבירו עדי אמזלג יו”ר הוועד, רונן הראל מנהל ההרחבה מטעם היישוב מול המועצה והמתכננים, ועו”ד גיא ויצ’לבסקי סגן ראשת מועצת עמק חפר שהוסיף על תכנון המועצה למול היישוב הקיים והיישוב המתחדש והצומח.

קצת עדכונים:
כביש 444 נסלל במקביל כפי שפרסמנו בעבר בקישור המצורף.
יהיו שתי כניסות לכביש 444 – מבת חפר ומיד חנה, בשלב זה מתוכננות להיות מרומזרות, אך נבחנת האפשרות להחלפה בכיכרות.
המשמעות העיקרית היא שנפח התנועה בכביש 5714 יופחת משמעותית.

כביש 5714 -מתוכנן להיות דו נתיבי מורחב ומפותח באופן מלא משני צידיו – עצים, מדרכה, חנייה ותאורה. במקביל אליו ייסלל שביל אופניים כחלק מתכנית המועצה לרישות העמק בשבילי אופניים ייעודיים.


זה המקום לציין כי גם על בסיס הגדר ההיקפית של ההרחבה ייסלל כביש המותאם לריצה ולרכיבת אופניים, כמו גם בשבילים הפנימיים של ההרחבה.

  

החיבור לבחן יהיה אך טבעי ויבוא לידי ביטוי בפיתוח פארק ייחודי וייעודי על בסיס הנחל בין בחן לבת חפר, אין ספק שפארק זה וגם החורש הטבעי ממזרח להרחבה, יהוו מוקד משיכה לתושבי העמק והסביבה.
בנוסף ייסלל גשר לרכב ולהולכי רגל בין היישובים בכדי לאפשר לתושבי בחן להמשיך ולצרוך את השירותים השונים מהיישוב ביתר קלות (קופ”ח, דואר, חוגים ועוד).

על אתגרי הביטחון לא נפרט כמובן, רק נאמר שיש על מי לסמוך ויבוצעו שדרוגים נוספים למרכיבי הביטחון ביישוב בהתאם לתפיסת הביטחון והמענה לאתגרים הצופים פני עתיד ההרחבה. אנשי הביטחון עושים עבודתם נאמנה, אלי לוי רבש”צ היישוב ואנשיו מוטי תירם ובני ציפרוט, חברי צוות הכוננות וכמובן ועדת הביטחון בראשותו של אבי מלכה.

   

*השבוע נפרסם שאלות ותשובות שנשאלו על ידי המתעניינים הרבים.
*נתונים נוספים על ההרחבה, בקישור המצורף

צמיחת בת חפר – יריית הפתיחה

כל הזכויות שמורות לבת חפר © 2020