חדשות: 

נגיף הקורונה – דבר יו”ר הוועד

פוסטים אחרונים

תושבות ותושבים יקרים,
כולנו עוקבים בדאגה אחר ההתפתחויות בכל הקשור להתפשטות נגיף הקורונה. הנגיף מהווה סכנה אמיתית לבריאות כולנו ומביא עימו משבר כלכלי שמדינת ישראל מתקשה לאמוד אותו.
אנו נמצאים באירוע מתגלגל וחוסר הוודאות הקבוע שמלווה את התקופה הנוכחית מחלחל לכל אחד ואחת מאיתנו ויוצר אי שקט מובנה.
הדאגה המרכזית היא לבריאות הציבור – לבריאות של כולנו. הנגיף פוגע בכלל שכבות האוכלוסייה במדינה ובדגש על האוכלוסייה של הגיל השלישי.
היכולת לעבור תקופה קשה זו.  היא קודם כל בשמירה על עצמנו, כאשר האחריות מונחת לפתחו של כל תושב ולכל אורח ביישוב שלנו. ובעיקר להישמע ולקיים הלכה למעשה, קלה כבחמורה  את הנחיות משרד הבריאות בכדי לשמור עלינו ועל הסובבים אותנו.
בת חפר כיישוב קהילתי ידע ויודע להתמודד עם תקופות לא פשוטות שאת כולם צלחנו בעזרת האכפתיות והערבות ההדדית שהפגנו אחד כלפי השני – כעת זה בדיוק הזמן לראות ביתרון שלנו כיישוב קהילתי מעורב ומלוכד  כגורם אשר יסייע לכולנו לעבור תקופה זו .
אתמול קיימתי ישיבה רבת משתתפים החל ממנהלי וחברי הנהגת היישוב הרלוונטיים להתמודדות במצב חירום ובכלל זה גיוס צוות החירום היישובי (צח”י) בניצוחו של ראובן ברכה וזאת  בכדי ליצור את ההתאמות הנדרשות לנו כאן בבת חפר.
המצפן הראשוני להתנהלות של כל אחד ואחת מאיתנו הוא – מימוש הנחיות המדינה והמועצה, והנהגת היישוב פועלת בתיאום ובשיתוף פעולה מלא עם הרשויות.

תוכנית הפעולה שנקבעה  אתמול (תפורסם הערב על ידי דובר היישוב), פועלת על פי העקרונות המנחים הבאים:

  • בריאות הציבור של תושבי בת חפר והסביבה – מעל ולפני הכול.
  • חוזקו של הפרט מאפשר את חוזקה של הקהילה בכלל תחומי הטיפול (בריאותי, נפשי וכלכלי).
  • מתן מענה וסיוע לאוכלוסיות הנדרשות לכך.
  • התקדמות תוך כדי תנועה – היערכות מקדימה ודינמית לכל שינוי, התפתחות והחרפת המצב בתחומים השונים.
  • הנהגת היישוב הפועלת בשגרה תהווה את הבסיס לפעילות שלנו במצב חירום זה.

הקמנו מוקד מענה טלפוני המותאם לחיזוק ולסיוע ברמה הנפשית, הבריאותית והלוגיסטית לאוכלוסיות הבאות:

  • אוכלוסיות בסיכון – הגיל השלישי, בעלי צרכים מיוחדים, תושבים שנדרשים לתמיכה עקב המצב מכל סיבה שהיא.
  • ילדים ונוער בת חפר.
  • תושבים בבידוד או מאובחני מחלת הקורונה.

לסיכום ,
אנו בתקופה מאתגרת וביחד נצלח אותה, כאנשים פרטיים וכקהילה. לכן אני פונה לכל אחד ואחת מכם ומבקש – תעקבו אחרי הפרסומים והעדכונים שיופצו במדיות השונות, תראו בערבות ההדדית ובדאגה לאחר ערך עליון, הן בשגרה ובוודאי בתקופת חירום. תמנעו התכנסויות ותוודאו שהנוער המדהים שלנו משאיר את המרחב הציבורי ללא התקהלויות מרובות משתתפים. תהיו ערניים לצרכים או לקשיים של השכנים שלנו.

והכי חשוב לקיים את הנחיות המדינה המועצה והיישוב.

לא נקל ראש מול תושבי יישוב שיבחרו לא לקיים אחר הנחיות משרד הבריאות והממשלה ונפעל בחומרה כנגד מי שהתנהגותו תפגע או תסכן את בריאות תושבי בת חפר.
אני רוצה להודות לבעלי התפקידים שלנו השכירים והמתנדבים שכל אחד ואחת מהם מאפשרים לנו את ההערכות המיטבית לשמירה על הבריאות הפיזית והנפשית של כולנו.
לקראת ימים טובים יותר – בהצלחה לכולנו.

שלכם
אמזלג עדי – יו”ר ועד

כל הזכויות שמורות לבת חפר © 2020