חדשות: 

דברי ראובן ברכה יו”ר צ”חי 2.4

פוסטים אחרונים

תושבי בת חפר היקרים,
אני מודע לכך שככל שעובר הזמן והההסתגרות בבתינו נמשכת, רמת התסכול עולה. גם בשל השגרה שהופרה מצורכי הבסיס והקיום ועד לצורכי הנפש והפנאי – להתפלל, לרוץ, לקנות, לשחק, לרכוב, להיפגש עם חברים, ללכת אפילו ועוד.
לדאבוני מגפת הקורונה עדיין מרימה את ראשה ומניין נפגעיה עולה.
כיו”ר צ”חי ובשיתוף פעולה הדוק עם יו”ר ועד היישוב עדי אמזלג, קבענו שנעשה הכול, אבל הכול, בכדי שבריאות וחיי תושבי בת חפר לא ייפגעו ולא נקל ראש בכך!
עלינו להתייחס למציאות חיינו כאילו נשא הקורונה מסתובב בקרבנו ברגעים אלה ממש, הגם שטרם זוהה ביישוב נשא נוסף.
בל נשכח שחלקנו יוצאים מדי יום לעבודה, למשרד, לקניות בסופר ועוד. גם אם נפעל בהתאם לכל הכללים שנכתבו בצו, ובטוחני שכך כולנו נוהגים, נצליח רק לצמצם את הסיכון להידבקות ולא לנטרלו והנגיף יכול לחזור איתנו לבת חפר.
בימים האחרונים נשמעים קולות שונים בדבר מגבלות התנועה והתאמתן להנחיות, ואני קורא לכם תושבים יקרים, בכל לשון של בקשה – הימנעו ככל האפשר מכל פעילות במרחב הציבורי. מרבית רחובות היישוב צרים ומאוכלסים מאוד ו-100 המטרים המותרים בצו לשהייה קצרה, משותפים למשפחות רבות ואנחנו ממליצים לכם להימנע מלממש זכות זו ובטח כשכולנו גרים בבתי קרקע וחצרות. אם עדיין בחרתם לצאת, תוודאו בטרם יציאתכם שהמרחב פנוי ולא עמוס באנשים. גם אם לא מדובר בהפרת הצו, הסיכון ההדדי במקרה זה עולה משמעותית.
אל לנו לומר “למה הוא כן ואני לא”, שהרי האחריות של כל אחד ואחד מאיתנו היא גם כלפי עצמנו ומשפחתנו וגם כלפינו כחברה וכקהילה.
נכון להיום, 02 באפריל, אין נשא קורונה מאומת ביישוב וכולי תקווה שכך יימשך.
תושבים יקרים, השאלה הגדולה הנשאלת כרגע היא האם אנחנו יכולים לקבל החלטה כאנשים בוגרים וכהורים אחראיים להפסיק לחלוטין את הפעילות במרחב הציבורי, ולצמצם ככל האפשר את מה שמאפשר הצו.
ערך החיים עולה על כל דבר אחר וחיים שיאבדו לא יחזרו. זו הסיבה  לפנייתי האישית אליכם.
למרות כל הקשיים שיש לכולנו, וגם לי באופן אישי, גלו בגרות נפשית ואחריות אזרחית, וכל אחד ואחת מאיתנו נעשה את הוויתור הקטן שלנו, רק כך נדאג לשלום המשפחה הגרעינית שלנו, לשלום שכנינו ובטח לשלום 255 בתי האב של האוכלוסייה המבוגרת ביישובנו.

ננצח כולנו ביחד ונצא מחוזקים כיישוב וכקהילה תומכת ומכבדת כתמיד.

אנצל הזדמנות זאת לאחל באופן אישי לכולנו בריאות איתנה, חג פסח שמח ושנדע ימים טובים יותר.

בברכה
ראובן ברכה
יו”ר צח”י

כל הזכויות שמורות לבת חפר © 2020