חדשות: 

מכתב ראשת המועצה לתושבי בת חפר – התמודדות עם הנגיף קורונה

פוסטים אחרונים

לכבוד:
תושבות ותושבי בת חפר היקרים

שלום רב,
הנדון: נגיף הקורונה – המאבק המשותף בעליית התחלואה ביישוב

במכתב זה, אני מבקשת לפנות אל כל אחת ואחד מכם באופן אישי.

העלייה בתחלואה ביישוב בימים האחרונים גדולה ומדאיגה. מדאיגות מאוד גם תופעות שאנו עדים להן לראשונה בימים אלה: פחות תושבים מבצעים בדיקות, אי הקפדה על בידוד במקרים מסוימים, קיום התקהלויות למרות ההנחיות. כל אלה עלולים להעלות עוד יותר את מספר המאומתים ביישוב.

הנהגות המועצה והיישוב פועלות בכל דרך על מנת לעצור את העלייה בתחלואה. אני נפגשת מדי יום, פיזית או בזום, עם הנהגת בת חפר, וביחד קבענו סדרה של פעולות הננקטות באופן מידי.

נוכחות פקחי המועצה, המשטרה ואנשי פיקוד העורף ביישוב הוגברה מאוד – ותבוצע אכיפה מוגברת. נגדיל עוד יותר גם את מאמצי ההסברה, בכל פלטפורמה ודרך אפשרית, ובדגש על בני הנוער. בתי הכנסת סגורים ולא נאפשר, בצער רב, את חגיגות שמחת תורה.

בנוסף, אנו פועלים להקמת מתחם לבדיקות קורונה בעמק חפר, שיקל על ביצוע בדיקות לתושבי העמק כולו ובת חפר בפרט.

כאימא לארבעה בני נוער, אני יודעת כמה קשים ומאתגרים הימים הללו, המתאפיינים בזגזוג בלתי אפשרי כמעט בין עבודה, הבית והילדים, בדאגות כלכליות ובריאותיות ובהרבה חוסר ודאות.

אולם עכשיו יותר מתמיד: אסור לנו לוותר, אסור להקל ראש. אין לנו ברירה במאבק העיקש הזה שנכפה עלינו נגד נגיף הקורונה. כולם נדרשים לאחריות אישית. אל תתקהלו, אל תיפגשו. עטו מסיכות. הקפידו על הוראות הבידוד ככל הנדרש. אם אתם חשים שלא בטוב, היכנסו לבידוד והיבדקו במהירות.

הורים, קחו אחריות על בני הנוער והילדים. מנעו מהם להיפגש ולהתקהל. זה מאתגר, זה קשה, אבל אין ברירה אחרת. צריך לזכור, שמלבד התחלואה והסכנות הבריאותיות, במידה ובת חפר תוגדר “ישוב אדום”, היא תהיה נתונה למגבלות קשות ביותר שיפגעו בכולם.

לכל שאלה, פניה או בעיה, אל תהססו לפנות אל מוקד המועצה: בשיחה טלפונית 9875* או מספר הווטסאפ: 053-8981666. אנו כאן בשבילכן ובשבילכם. ותיקים, חולים ומבודדים הזקוקים לסיוע כלשהו, צרו קשר במספר 054-8170411 ומערך המתנדבים הקהילתי של היישוב יסייע לכם.

אני בטוחה כי אם כל אחת ואחד יקפידו על קלה כחמורה, נעצור את התפשטות הנגיף ביישוב.
כולנו קהילה אחת, גם כשאסור להתקהל!
בברכה,
ד”ר גלית שאול
ראשת המועצה

כל הזכויות שמורות לבת חפר © 2020