חדשות: 

עדכון קורונה 7.1

פוסטים אחרונים

סגר שלישי – הגבלות הממשלה

ממשלת ישראל החליטה על סגר כללי בכל רחבי המדינה הצפוי להיכנס לתוקפו החל מהערב יום חמישי בחצות, משטרת ישראל תגביר את אכיפת הסגר ותפרוס מחסומים ברחבי הארץ כולל במרחב המועצה. לכל ההנחיות העדכניות וההגבלות החדשות ליחצו כאן

משמעויות הסגר ליישוב

ככלל, מדובר באותן ההנחיות כמו בשבוע החולף, למעט סגירת מערכת החינוך (חינוך מיוחד עובד כרגיל) וסגירת בתי הכנסת (מותרים מניינים במקומות פתוחים עד 10 אנשים).
מרכז מסחרי – פועל במתכונת הנוכחית ובהתאם לתקנות, החנויות פתוחות למעט המספרה וחנות ההלבשה.
מרכז קהילתי – כלל הפעילויות מוקפאות וכך גם התשלומים.
גני המשחקים – יישארו פתוחים בשלב זה ואנו מצפים מהתושבים לגלות אחריות אישית ולא להצטופף במתקנים. תאורת המתקנים תיסגר בשעה 21:00. שימו לב, במידה ונזהה התקהלויות גדולות ואי שמירת התקנות נאלץ לעלות מדרגה – לתחם את המתקנים בסרטים ולא להדליק תאורה ברדת החשכה.
ספרייה – סגורה לקבלת קהל, אך עובדת במתכונת של משלוחים הביתה. להזמנת ספרים, חידוש מנוי או הקמת מנוי חדש, שילחו הודעת וואטסאפ בלבד למספר 053-7282484 בנוסף, מנויים יכולים להשתמש בספרייה הדיגיטלית.
ספורט יחידני – מותר ברחבי היישוב.
זימון בעלי מקצוע לבתים – ככלל מאושר, אבל בתקופה מורכבת זו נכון יהיה להפעיל שיקול דעת: השתדלו לצמצם הגעתם למינימום ההכרחי, בטח אם מדובר בתושבי ערים מוכות קורונה והקפידו על כל כללי הריחוק החברתי בבתיכם.
תחבורה ציבורית – נכון למועד זה, אין שינוי בקווים למעט כמות הנוסעים באוטובוס.
נסיעה בין ערים – מותרת לצורך חיוני כמו טיפול רפואי וכדומה

תחלואה

ביישוב 20 חולים. רק היום התווספו 5 לרשימה שנדבקו לאחר שאחד מבני המשפחה חלו. אנחנו שמחים על אלה שהבריאו ומאחלים בריאות איתנה לשאר יקירנו. אחוז התחלואה ביישוב עומד על 8% ובמגמת עלייה. ציון היישוב: 5.95, עדיין צהוב, אבל ציון 6 ומעלה יהפוך את היישוב כתום, אם לא נעצור את מגמת העלייה ואם לא נהיה אחראים וקפדניים עכשיו, בעוד שבועיים נהיה עם מספר גבוה של חולים שישאיר אותנו בסגר מתמשך. עלינו להילחם למען עצמנו.

פעולות היישוב בסגר

פינוי פסולת מעבר לימי הפינוי ופתיחת מתחם פינוי הגזם והגושית. בכל צורך שיעלה אתם מוזמנים לפנות למזכירות היישוב שפועלת כרגיל וצוות היישוב יסייע ככל האפשר. לימי פינוי הפסולת ליחצו כאן
משלוחי דואר למבוגרים, חולים בסיכון, מבודדים וכדומה, תאמו מול מזכירות היישוב והדוראר יגיע לבתיכם.
משלחו תרופות למבוגרים, חולים בסיכון, מבודדים וכדומה. תאמו מול הקופה שלכם וונציגיה יודעים ליצור קשר איתנו להעברת התרופות אליכם.
משלוחי מזון – אנו פועלים מול שופרסל שיבצעו משלוחים בתקופת הסגר.

אכיפה – מעבר לפעולות השיטור והפיקוח המועצתי, החל מהשעה 17:00 יסיירו אנשי הביטחון וצ”חי במגרשי הספורט והפארקים. סיירת ההורים תפעל עד לשעות הקטנות של הלילה, ראו פרסום נפרד בהמשך.

צוות היישוב, בעלי התפקידים בשכר ובהתנדבות, פועלים באופן מלא ואנחנו כאן בשבילכם.

סיירת הורים

“סיירת נוער” הינה סיירת הורים וצעירים, המעורבת בחיי בני הנוער בשעות הלילה ופורשת להם רשת בטחון מתוך דאגה ואכפתיות, וזאת על מנת להפוך את הישוב למרחב בטוח ומוגן. בעזרת מחצלות פק”ל קפה, בקבוק שתיה קלה, חטיפים וחבילת מסכות, זוג הסיירים מייצרים מפגש חינוכי עם בני נוער משוטטים וממצבים את מקומם ככתובת בעת הצורך בשעות הלילה המאוחרות בכל ימי הסגר. כל שבוע נפרסם כאן ובקבוצת הווצאפ קישור לשיבוץ בזוגות למשמרות לילה. המשמרות מתקיימות בין השעות 20:00-02:00 ניתן להשבץ לכל השעות או לחלקן בהתאם ליכולת והרצון שלכם להתנדב. להצטרפות לקבוצת הוואטסאפ ליחצו כאן. הקבוצה סגורה להתכתבות למען נוחות למשתמשים. לקישור לשיבוצי משמרות ליחצו כאן
*במסגרת השתתפות בסיירת נקיים מפגש העשרה והכשרה. בתאריך 13.1 בשעה 20:00 בזום המפגש יתקיים בזום והקישור ישלח בקבוצת הווצאפ עוז עדני – מנהל תחום הנוער בישוב בת חפר – אחראי על הכשרת הסיירת נוער ומנהל את הפרויקט מטעם הישוב. הטלפון – 053-6211512 יש לנו נוער מדהים בבת חפר, בואו להיות חלק ולהיות גורם משמעותי עבורם

מתחמי הבדיקה

מתחמי מד”א יפורסמו בהמשך

מתחמי מכבי בסוף השבוע

משה עמר
דובר בת חפר
052-7283086 (לעדכונים בוואטסאפ שלחו הודעה)

כל הזכויות שמורות לבת חפר © 2020