חדשות: 

התראת מזג אוויר חריג בימים הקרובים

פוסטים אחרונים

מומלץ מאד לקרוא את ההנחיות הבאות
בשל מזג האוויר החריג הצפוי להגיע לישראל בימים הקרובים, אנו ממליצים לפעול עפ”י ההנחיות כדי למנוע פגיעות.
יש להימנע מחשיפה ישירה וממושכת לחום ולשמש ולהימנע ממאמץ גופני שאינו הכרחי, בעיקר בקרב אוכלוסיות בסיכון בהן קשישים, נשים בהריון, חולי לב, חולים במחלות ריאה. בנוסף, יש להקפיד על שתיית מים באופן קבוע והימצאות במקומות ממוזגים ומוצלים ככל הניתן. זאת במקביל לשמירה על הגבלות הקורונה שעדיין בתוקף.

התושבים מתבקשים לנקוט באמצעי זהירות מחמירים כדי להימנע משכחת ילדים ברכב, בעיקר בימים בהם צפוי גל חום קיצוני. בפתח עונת הקיץ ובשל החזרה לגני הילדים ולבתי הספר, תחת שגרת הקורונה החדשה, אנו מבקשים להעלות את המודעות לנושא כדי למנוע אסון וטרגדיה. בשל כך, על ההורים לנקוט בזהירות ובאחריות כדי לשמור על בטיחות הילדים ולסיים את הקיץ בבטחה.

התייבשות ומכת חום – כיצד מזהים?
במצב של התייבשות, הגוף מאבד כמות נוזלים משמעותית: אובדן של כ-2% מנוזלי הגוף עלול להביא לירידה בתפקוד ולפגיעה קוגניטיבית. אובדן כ- 5% מנוזלי הגוף עלול להוביל לירידה בזרימת הדם התת עורית ובקצב ההזעה. כאשר מדובר בירידה של כ-10% מנוזלי הגוף, המצב מוגדר כסכנת חיים.
בעת התייבשות העור סמוק והדופק מואץ. ישנן בחילות והקאות וייתכן גם יובש בפה, עצבנות, חולשה כללית ו איבוד הכרה. על מנת להימנע מהתייבשות יש לשתות מיים בכמות מרובה, ובפרט מאכלים מלוחים כדוגמת קרקרים שישמרו על מאזן הנוזלים בגוף.
לעומת זאת מכת חום קשה יותר: חום הגוף עולה מעל ל-40 מעלות חום, והאפשרות להוריד את הטמפ’ נחלשת. טמפ’ הגוף מצליחה לרדת אם יש הבדלי חום בין הגוף לסביבה החיצונית ועל ידי מנגנוני הזעה ונשימה.
במידה והגוף אינו מתאזן מבחינת הטמפ’ הפנימית, יש סכנות מידיות, ביניהן: הפרעות בקצב הלב, נזק מוחי, פגיעה בכליות, פגיעה בקרישת הדם ומוות. לצורך תפקוד תקין תאי הגוף מסתמכים על חלבונים, אך בטמפ’ של 42 מעלות, החלבון משנה את המבנה שלו, ומנקודה זו והלאה הסיכויים להצלת חיים מתקטנים
בכל מקרה של חשד להתייבשות או מכת חום יש לפנות מייד לסיוע רפואי מ.ד.א בטלפון 101.
שלכם ובשבילכם,
משולחנה של ועדת בטחון

כל הזכויות שמורות לבת חפר © 2020