חדשות: 

דרכי גישה ליישוב ברכב וציר 5714

פוסטים אחרונים

תושבים יקרים, בעקבות התאונה ביום שלישי 5.10 עלו שאלות על דרכי הגישה ליישוב ברכב במצב חירום וגם על רמת בטיחות הנסיעה בציר 5714.
כידוע, בימים אלה סוללים את נתיב המסילה המזרחית במסגרתו מבוצעות, בין היתר, עבודות להארכת גשר החירום כך שיחצה לא רק את כביש 6 אלא גם את מסילת הרכבת. צפי לסיום העבודות – רבעון ג 2022.

התייחסות המועצה על ציר 5714

ראו עדכון המועצה לתושבים על הטיפול שנעשה עד כה

ראו מכתב המועצה לחברת נתיבי ישראל ליחצו כאן

לפי מכתב זה עולה דרישת המועצה לאפשרה מעבר בנתיב המילוט שנחסם כבר בדצמבר 2021. נדגיש שבמכתב זה לא התייחסה המועצה לצירים החלופיים שבהמשך פרסום זה.

צירים חלופיים

ציר התנועה החלופי לכניסה וליציאה מהיישוב הוא דרך השער בפינה הדרום מערבית, תנועה רכובה לאורך גדר המערכת עד למחסום באזור התעשייה ניצני שלום ומשם חיבור לכביש 6 או כביש 5714 (ראו ציר אדום במפה המצורפת).

חשוב להדגיש, מדובר במענה למצב חירום ביטחוני או בטיחותי המתואם מול מפקד החטיבה המרחבית, כאשר אבטחת תנועת הנוסעים בציר זה באחריותו. פקק תנועה בוודאי אינו עומד בקריטריונים אלה.

בעקבות התאונה במקטע בין בת חפר ליד חנה (שלישי 5.10), עלתה האפשרות למעקף מקומי דרך היישוב יד חנה בציר התנועה הבא – יציאה מהשער הדרום מערבי, תנועה קצרה על ציר גדר המערכת לחציית נחל שכם, כניסה דרך ציר המט”ש (מתקן טיהור שפכים), חציית הגשר מעל כביש 6, חציית היישוב יד חנה וחזרה לכביש 5714 (ראו ציר כתום במפה המצורפת).

חלופה זו נבחנת מול הצבא ואנו מצפים לגמישות במענה. כבר בוצע תיאום מול רבש”ץ יד חנה והנהלת היישוב. נדגיש, מדובר בציר כורכר למענה לאירוע נקודתי שמעקף מקומי מעין זה אכן יסייע בתנועת התושבים.

לגבי ציר חלופי לתנועה רכובה צפונה – בשלב זה לא קיים, וככל שתתקדם סלילת הצירים בשטח ההרחבה נוכל לתאם גם מעבר רכוב צפונה.

לסיכום, תאונות ופקקי תנועה הם נחלת כולנו בכל רחבי הארץ ולפעמים אין יותר מדי מה לעשות חוץ מלהתאזר בסבלנות ואורך רוח.

משה עמר
דובר בת חפר
053-7283086 (לעדכונים בוואטסאפ שלחו הודעה)

כל הזכויות שמורות לבת חפר © 2020