חדשות: 

עלון מס' 2

פוסטים אחרונים

תושבי בת חפר היקרים,

בחודש האחרון עסקנו באיוש הוועדות שנבחרו, אליהן התווספו הוועדות הבאות:

  • יו”ר וועדת כספים –  רעיה קידר.
  • יו”ר וועדת תרבות – לימור ארדיטי.
  • יו”ר וועדת ספורט – מוטי יוגב.
  • יו”ר וועדת עלון ואתר – מרי בצון.

הוועדות קיימו ישיבות ראשוניות בהן הגדירו לעצמם את הנושאים הבוערים שעל סדר היום שלהן ומהם דרכי הפעולה להתמודדות עם בעיות שוטפות והשגת המטרות ארוכות הטווח.

מאחר ואנו רואים תוך כדי עשייה והתארגנות כי הרשימה ארוכה וחשובה אני קורא לכל מי שמעוניין להצטרף לאחת הוועדות הפעילות או למי שמעוניין להוביל וועדה או תת וועדה שאינן קיימות, ליצור עם ראשי הוועדות או איתי קשר ולהירתם למשימה, אנו נקבל אתכם בזרועות פתוחות.

וועד הישוב מתכנס אחת לחודש (יום שני הראשון בכל חודש) לישיבה מהמניין, אולם כבר עכשיו התכנסנו לישיבה שאינה מהמניין בכדי לדון ולקבל החלטות בנושאים מהותיים בוערים:

סגירת גרעון בתקציב הישוב מול המועצה – לישוב קיים בספרים, אצל המועצה, גירעון כספי הנובע בחלקו מפעילות שוטפת של השנים 2005-2007 ובחלקו עקב בניית אולם הספורט, הוועד הקודם היה חלוק עם המועצה לגבי סכום הגירעון (ואם בכלל קיים). המועצה אשר הפעילה לטובת העניין את מבקר המועצה גיבשה דו”ח מסכם בעניין ומעלה למליאת המועצה הצעה בה יוקצב מכספי המועצה סכום של כ- 850,000 ₪ לטובת צמצום הגירעון ואת יתרת הסכום, כ- 900,000 ₪ תפרוס המועצה לתשלומים (שהחלו כבר להיגבות מתקציב 2008) כך שבעוד כ- 6 שנים יכוסה כל הגירעון.

בחודש הקרוב אנו עוסקים בתכנון וסידור מחדש של תקציב 2009 לכל הוועדות השונות כך שלא נמצא את עצמנו שוב בגירעון תקציבי.

הקמת מגרש כדורגל בבת חפר – הוצע על ידי הספורטוטו לממן בשנת 2009 סכום של עד 1,000,000 ₪ במסגרת שקל מול שקל להקמת מגרש כדורגל בישוב. המועצה הסכימה להשתתף בעוד סכום של 300,000 ₪ כאשר את היתרה אמור לשאת הישוב. במסגרת ההוצאות הצפויות כבר השקיע הישוב כ- 300,000 ₪ כך שהסכום הנותר לתשלום על ידי הישוב הוא של כ- 400,000 ₪ על מנת ליהנות מפרויקט בהיקף של 2,000,000 ₪. (יש סיכוי שבתנופת ההשקעה במגרש הכדורגל נוכל לפתח גם מגרשי טניס ללא השקעה נוספת). וועד הישוב החליט לתמוך בפרויקט.

סניף הדואר בישוב – כולנו הרגשנו בתקופה האחרונה את החיסרון של סניף דואר שאינו מתפקד כראוי (מאז עזבו הזכיינים האחרונים). פניתי לדואר ישראל כדי שישפר את תנאי ההפעלה של זכייני סניף בת חפר אולם לא ניתן היה בגלל שמדובר בהסכם ארצי אחיד.

שקלנו לקחת את הפעלת הסניף בעצמנו מאחר והערכנו שאין הצדקה כלכלית לזכיין להפעיל את הסניף כעסק אולם מאחר והמכרז עמד להיסגר והיו תושבים שהחליטו להתמודד על הפעלת הסניף החלטנו לעת עתה לאפשר לזכיין נוסף לנסות ולהפעיל את הסניף כעסק עצמאי תוך תקווה שיצליח גם לתת שירות ראוי לתושבים וגם להרוויח כסף. אם ניסיון זה לא יצלח, רוב הסיכויים שוועד הישוב ייקח את הפעלת הסניף וכל השירותים הנלווים על עצמו כדי לספק לתושבים את השירות הדוארי המכסימלי.

עבורכם, הצבתי בכניסה למזכירות הישוב תיבת תלונות/הצעות אשר אליה אתם מוזמנים להכניס כל פנייה בכל עניין ודבר, אני מבטיח שכל פנייה תקבל התייחסות מתוך נכונות לשפר ולהשתפר. כמו כן, מוצב מחוץ למבנה המרכז הקהילתי לוח מודעות חדש שעליו יתפרסמו תדיר הודעות הוועד, נושאי ישיבות הוועד לפני קיום הישיבה ו/או כל נושא מוניציפאלי אחר (לא פרסומות).

כהרגלי אחכה בכל יום חמישי בין השעות 20:00-22:00 במזכירות הישוב לפגוש בדלת פתוחה (בצורה מתואמת מול מזכירות הישוב) כל אחד ואחת מכם. הרגישו חופשים לפנות אלי עם יוזמות ורעיונות חדשים, בקשות, תלונות וביקורות.

שלכם,

רז שלו

יו”ר ועד בת חפר

כל הזכויות שמורות לבת חפר © 2020