חדשות: 

עלון מס' 8

פוסטים אחרונים

תושבי בת חפר היקרים,

החודש אנו עוברים את תקופת החגים, התחלנו בראש השנה עם ברכות ואיחולים לשנה הבאה, המשכנו בחשבון נפש בימים הנוראים וביום כיפור ובקרוב נשב בסוכה ונזכור את היציאה לדרך חדשה.

הרשו לי לתמצת עבורכם פרק מספר בו מובאות תובנות, שאני מאמין בהן, להתקדמות בהגשמה העצמית שלנו.

לדרכנו יש 7 אלמנטים:

  1. לזהות בתוכנו כוח חיים בלתי נראה: כוח חיים בלתי נראה קיים בתוכנו ואנו חלק מכוח חיים אוניברסאלי נסו לטפח מודעות לכוח חיים זה.
  2. עלינו להבין שמחשבותינו מצויות בשליטתנו וצומחות מאיתנו: חשיבה היא הדרך שלנו לעבד ולשמר את ניסיוננו האישי, המחשבה צומחת מתוכנו ומעניקה לנו את אנושיותנו. אנו חיים את החיים שאנו מדמים שאנו חיים. אם, למעשה, ניסים אכן זמינים לכל אחד, אנו יכולים להיות אותם אנשים החווים אותם. אולם ראשיתם באותה פעולה – המחשבה.
  3. עלינו לקבל העדר גבולות: כל הדברים שהורגלנו ושוכנענו שהם גבולות, הינם תוצרים של הדרך בה למדנו לחשוב. אנשים המאמינים רק מה שהם יכולים לראות או להוכיח בצורה מדעית, מוגבלים על ידי הרמה העדכנית של תחכום אמצעי המדידה שלנו. היו אנשים המקבלים ברוחכם העדר גבולות, אף לא גבול אחד!
  4. הציבו את חייכם על התכלית: לחייכם יש מטרה ותכלית, מחשבותיכם ורגשותיכם הם חלק מכם, זכרו שיש לכם מטרה וזה כבר יעלה אתכם על הדרך ליצירת חיים מופלאים בכל התחומים שתבחרו בהם.
  5. עלינו להתגבר על חולשות על ידי השארתן מאחור: עלינו להשאיר מאחורינו את האמונה שאיננו יכולים להשתנות. דמיינו לעצמכם שזה מאחוריכם, התחילו במחשבה ואחר כך במעשה שיהיה מבוסס על אותה המחשבה. הניחו מאחוריכם את הדברים הגורמים להרס עצמי או המהווים מכשול לצמיחתכם.
  6. דחו את האמונה בבלתי אפשרי: בחנו את מה שאתם מאמינים שהוא בלתי אפשרי ושנו את אמונתכם. עשו רשימה של מה שאתם מאמינים שלא יוכל להתרחש לעולם בחייכם והיפטרו לפחות מהאמונות האלו. צרו פתיחות לאפשרויות וחדלו להיכנע לאי האפשרויות. היו פתוחים לרעיון חדש.
  7. הרחיקו מעבר להיגיון: למרות שאולי לא תחושו בנוח להסתמך על משהו שאינו הגיון או חשיבה רציונאלית, נסו לקבל את הרעיון שישנו עוד מימד שהוא חלק מאיתנו. מעולם לא ראינו, נגענו, הרחנו או חשנו מחשבה חלום או תחושה אולם אנו יודעים שהם קיימים. אין הוכחה לקיומה של אינטואיציה אולם אנו יודעים שהיא שם, בתוכנו. כך הדבר עם ה”נשמה”, אין בידנו “מד נשמה” כדי להוכיח בצורה רציונאלית את קיומה אולם יש לנו תחושה שמימד כזה הוא חלק מאנושיותנו. ישנם אנשים שלעולם לא יאמינו במה שאינם רואים. אחרים יראו משום שהם מאמינים.

אני מקווה שתוכלו לנסות ולהאמין יותר ביכולותיכם, להיפרד מהחששות והמגבלות שאתם חושבים שיש לכם ושתוכלו להעז, לחלום ובבוקר הבא לצאת לדרך בה תוכלו להגשים את חלומותיכם. הכל אפשרי!

חברי הוועד, מתנדבי הוועדות ועוד תושבים החוברים לפעילויות כאלו ואחרות חווים לאורך כל השנה את הסיפוק שבלהוכיח שאפשר.

אני מזמין כל אחד ואחת מכם להצטרף לחבורה הזו שעושה ויוצרת, אנו מוכנים להירתם לכל משימה שגם אתם מוכנים לקחת בה חלק. בואו ונגשים חלומות.

שלכם,

רז שלו

יו”ר ועד בת חפר

כל הזכויות שמורות לבת חפר © 2020