חדשות: 

עלון מס' 10

פוסטים אחרונים

תושבי בת חפר היקרים,

אנו מסיימים את שנת הפעילות הראשונה, עכשיו אנו כבר יודעים הרבה יותר מה הם משימות הוועד ומה הכלים העומדים לרשותנו על מנת לבצע אותם. תקציב שנת 2010 הוכן לפי תכנית העבודה שאנו יצרנו (לעומת התקציב הקודם אותו קיבלנו בירושה) ותכניות העבודה של כל אחת מהוועדות הוכנה באמצעות מתנדבי הוועדה ואושרו לביצוע על ידי הוועד. אם כך, השנה האחריות כולה היא עלינו ואני מאמין שנעמוד במשימות בכבוד.

יחד עם זאת למדתי לעומק את מושג ה”זמן” עליו אני מעוניין להרחיב בטור זה.

כל דבר לוקח זמן, תכניות יש לנו הרבה, מה לעשות גם כן אנחנו יודעים אבל כל מהלך לוקח זמן!

כאשר לראש וועדה או לחבר וועדה יש רעיון לביצוע משהו חדש או לשיפור מצב קיים צריך לכנס את החברים על מנת להעלות את הרעיון ולשמוע השגות מיידיות, אחר כך נותרות עובדות שצריך לבדוק וגם זה לקוח זמן, אחרי קבלת העובדות בוחנים שוב את הרעיון בהתייחס לעובדות החדשות שהתגלו, מחליטים על פעולה ואז מתחילים לעדכן את כל המערכות הקשורות לשינוי, לוקחים הצעות מחיר (אם צריך) ומכנסים וועדה שתקבל את הצעת המחיר הטובה ביותר באופן מושכל תוך כדי התיעוד הדרוש לסיבות שנבחרה הצעה זו ולא אחרת. משריינים תקציב ומזמינים ביצוע, הרבה פעמים צוות העובדים הקבוע של הישוב שותף להוצאה לפועל של התכניות (על מנת לחסוך בעלויות) אבל צוות זה צריך למצוא “חור בזמן” על מנת להוסיף משימות לאלו הקבועות שלהם וכך הלאה והלאה. ככל שהשינוי, המשימה או הרכישה גדולים יותר כך הפרוצדורה לוקחת יותר זמן. בהתחלה בעניין מתסכל כי מבחוץ זה נראה שאפשר פשוט לעשות אבל אחר כך לומדים פשוט להתנהל בקצב אחר, הקצב בו מוחלטים ונעשים הדברים בארגון מהסוג בו אנו פועלים.

אנו למדנו לקבל את הקצב אבל חשוב לי להסביר ולהבהיר גם לכם את מושג הזמן כפי שהוא בא לידי ביטוי בהתנהלות הוועד כדי שתבינו אותנו קצת יותר, למה לא כל דבר “פשוט” נעשה מהיום למחר, למה לפעמים רחוב שאמור להיות מנוקה או גינון שאמור להיעשות היום לא נעשה (כי לפעמים יש דחוף שדוחה את החשוב, כמו פיצוץ מים או גלישה של מערכות ביוב) ונדחה בעוד כמה ימים.

משימה כמו בת חפר נוטעת שורשים או כמו מסיבת סילבסטר מתבצעות יחד אתכם שעות ספורות בלבד אולם קודמים להם חודשי תכנון, בדיקת ספקים ומחירים, התאמה לשטח ולאוכלוסיה, גיוס מתנדבים לביצוע כדי לחסוך כל שקל לטובת המשימה הבאה וכו’ והרבה הרבה מכשולים לא צפויים אותם אנו צריכים לעבור על מנת להגיע למטרה.

זמן, זה בעיקר מה שחסר לנו..

איך אתם יכולים לעזור? קודם כל תבינו אותנו, זה לא שאנחנו “מורחים” את הזמן, פשוט במקום בו אנו נמצאים אין דרך אחרת. מה שתמיד ממלא לנו את המצברים זו שביעות הרצון שלכם מהתוצאה, מה שמוציא לנו את הרוח מהמפרשים אלו הן הטענות, שלא יהיה לכם ספק, יש לכל אחד מכם לגיטימציה מלאה להפנות אלינו טענות ו/או הערות או המלצות לבצע דברים אחרת בכל רגע נתון. אני מעדיף שתגיעו עם הערות אלו בזמן אמת, בזמן בו הדברים קורמים עור וגידים, זמן התהוות הדברים ולא אחר כך. בזמן אמת ניתן לשנות הכל, ניתן לתכנן דברים אחרת אבל הדבר החשוב ביותר – ניתן להיעזר בכם, כלומר לקבל קצת מהזמן שלכם, וזה המשאב היקר לנו מכל.

בתחילת החודש אנו מתכננים לקיים כנס הוקרת תודה לכל המתנדבים של הישוב, החל ממתנדבי הוועדות, דרך מתנדבי המשמר האזרחי ומד”א, גם את מתנדבי תנועות הנוער ואת אלו שמגיעים לעזור בזמן האירועים השונים.

כולנו צריכים לומר להם תודה, הם קיימים ועומדים מאחורי כל דבר שנעשה בישוב, גם אם לא רואים אותם או לא יודעים שהם נמצאים שם בשבילנו.

אני מקווה שבאירוע הבא שנעשה כהוקרה למתנדבי הישוב יהיו רבים יותר מכם איתנו, יש מקום לכולם, כל אחד יכול לתרום בחלק בו הוא טוב ובמה שמעניין אותו.

שתהיה לנו שנת 2010 שנה פוריה.

שלכם,

רז שלו

יו”ר ועד בת חפר

כל הזכויות שמורות לבת חפר © 2020