חדשות: 

עלון מס' 11

פוסטים אחרונים

תושבי בת חפר היקרים,

בימים האחרונים אני עד לתכתובת מיילים בנוגע למגרש הכדורגל אשר מסתובבת בין תושבי הישוב, ראשית אני מעוניין להודיע לכל מי שקיבל את המיילים שתגובות של נציגי הוועד הועברו באופן מיידי כאשר נכתבו הפניות הראשונות אולם לצערי הן לא הועברו באותה תפוצה על ידי מפיצי המייל המתנגד להקמה ואני רואה בזה חוסר הגינות.

שנית, ביקשתי מאיתי קידר, יו”ר הוועדה המוניציפאלית לכתוב בעיתון הישוב על התהליך שעברנו על מנת לקבל את ההחלטה על הקמת המגרש וכיצד אנו רואים את תרומתו לישוב.

לכל אלו החוששים שהמגרש יהיה “אטקרטיבי מידי” וימשוך לישוב קהל שאיננו חפצים בו אני מפנה דילמות נוספות שיכולות בקלות “לסבול” מאותן חששות: הקמת בריכה ומרכז ספורט, הקמת מרכז מסחרי, בית קפה, מתחם עם מתקני כושר חיצוניים שיוצב באחד הפארקים, מתקן שעשועים ראוי לילדים, מזרקת שכשוך לפעוטות לימי הקיץ החמים, מרכז טניס, סקווש, מיני גולף וכו’, שלא לדבר על טיפוח הפארקים הירוקים בישוב עד לרמה בה ניתן יהיה לטייל או לצאת לפיקניק משפחות ולהרגיש את הטבע קרוב אלינו הביתה.

אני מעוניין להמשיך ולפתח את הישוב כדי לשפר את איכות חיינו, חלק מתפקיד הוועד יהיה לנסח כללים אשר יאפשרו לנו להיות הנהנים העיקריים ממה שאנו יוצרים ולמנוע ככל האפשר פגיעה בפינות קיימות של הווי חיי הקהילה שלנו בגלל פיתוח וטיפוח של פינות חדשות. אני בטוח שנדע לעשות כן.

ולעדכונים נוספים:

המועצה סיימה שני מכרזים להחלפת שעוני המים שלנו לשעונים דיגיטאליים שיאפשרו קריאה מרחוק והתראה מיידית על נזילה או גניבת מים (כך גם ניפטר מהערכות שימוש מרחוק) והקמת מעגלי פחת של מערכת המים אשר יאפשרו טיפולים נקודתיים במערכת המים בפגיעה מינימאלית בשימוש השוטף. בתקופת ההחלפה וההקמה יהיו סגירות של המים (נתריע מראש), אנא קבלו את אי הנוחות בהבנה.

רעיה קידר, יו”ר וועדת כספים אשר התפנתה מבניית התקציב לשנת 2010 (יוצג לעיונכם בטור שלה) מובילה את פרויקט הקמת פארק הכלבים ברחוב דוחל, והעלתה לאוויר תחרות בכלב הדוגמן אשר יככב בשלט הפארק, אני קורא לכולכם לדרג את הדוגמנים באתר הישוב.

הוועדה לאיכות הסביבה זכתה (כהוקרה על פעילותה) בני תקציבים חיצוניים, 5,000 דולר מקרן פורד לפעילות קהילתית בתחום איכות הסביבה ו- 15,000 ₪ מכספי היטל ההטמנה לטובת מרכז המחזור.

גם המועצה האיצה תהליכים בכיוון הירוק ובמהלך השנה נעבור להפרדת פסולת במקור כך שנוכל למחזר יותר ולהוריד את עלויות הפינוי וההטמנה בשלב הבא.

מסיבת הסילבסטר שהופקה על ידי וועדת תרבות הייתה מוצלחת ורבת משתתפים לכל הדעות, אני מקווה שצוות התרבות החדש (רכז ויו”ר וועדה) ידעו לשמור על הסטנדרט הגבוה שהציבה להם לימור ארדיטי ואפילו ירימו אותו גבוה יותר.

ברחבי הישוב, במקומות המועדים לפורענות, הוצבו עשרות מצלמות המקליטות כל תנועה לאורך זמן. מטרת המצלמות לחזק את בטיחות התושבים ולמנוע עבירות רכוש ציבורי וונדליזם בו אנו נתקלים מעת לעת, העבריינים שיתפשו (לא יהיו הנחות לנוער) יענשו בכל חומרת הדין על מנת להרתיע את הבאים בתור.

שלכם,

רז שלו

יו”ר ועד בת חפר

כל הזכויות שמורות לבת חפר © 2020