חדשות: 

עלון מס' 12

פוסטים אחרונים

תושבי בת חפר היקרים,

לצערי, נתקלתי לאחרונה במקרים בהם פונים תושבים לחברי וועד וראשי וועדות בצורה בוטה, אלימה וכפוית טובה. אינני מתכוון לאפשר יחס כזה לצוות המתנדבים אשר משקיע מזמנו וממרצו לטובת הישוב ואיכות חיינו בו.

מן הסתם, לכל החלטה אשר נלקחת, יש שיראו את הצדדים החיוביים בה ויש שלא יאהבו את הנעשה והיו מעדיפים לראות את הדברים נעשים אחרת.

יתר על כן, לעיתים, אנו שאמונים על המשאבים הציבוריים ושעלינו לראות את התמונה הכוללת של חיי הקהילה, נאלצים מדי פעם לפעול מול תושב כזה או אחר שלא דאג לשמור על טובת הכלל ו/או פגע בכלל.

עדיין עלינו לכבד את אלו המצעידים את הקהילה קדימה ועושים את העבודה השחורה. לכל אחד מכם ניתנת תמיד האפשרות להיות שותף לקבלת ההחלטות בזמן אמת, זמן התהוות קבלת ההחלטות. וכמובן האפשרות להכניס נושאים נוספים לסדר היום שלנו (רק צריך לקחת בחשבון את הזמן שלוקח לכל דבר להיעשות) ולהוביל את המהלכים האלו.

יחד עם זאת, בישיבת הוועד הקרובה אני מתכוון להעלות את הנושא ולהבהיר כי נתייחס בחומרה רבה לכל הפגנת אלימות כלפי העוסקים במלאכה גם אם מדובר “רק” באלימות מילולית!

הוועד גם קיבל החלטות חד משמעיות לגבי הסדרת השימוש המסחרי בשטחי ציבור והפרסום בשטחי הציבור כדי שנוכל לשמור על צביון חיינו ועל אופי המקום בו אנו חיים.

השלט האלקטרוני שמושבת כבר זמן מה, לאחר שהוחלט שאין הצדקה כלכלית לתקן אותו, חסר לנו ולכן החלטנו לרכוש שלט חדש שיוכל לשמש אותנו כראוי בפרסום הודעות לתושבים וכאלטרנטיבה לשלטי העסקים בישוב.

החודש התארח שר הרווחה, יצחק (בוז’י) הרצוג, בישוב והבטיח להעביר דרך המועצה תקציב להפעלת מועדון לגמלאים. אנו פועלים על מנת לממש את ההבטחה בהקדם האפשרי.

התחלנו בחודש האחרון את שינוי ימי איסוף הגזם והפרדת הפסולת הגושית מפסולת הגזם וכמות הטעויות בימי ואופן הוצאת הפסולת הולכות ומתמעטות. עד עכשיו דאגנו שהפיקוח ייתן רק התראות לטועים אולם שימו לב, תוך זמן קצר יתחילו להינתן קנסות – הקפידו על פינוי במועדים ובמקומות הנכונים.

סוף סוף תוחם שטח הבנייה של מבנה מד”א החדש ואני מקווה שתהליך הבנייה יושלם מהר ותוך גרימת אי נוחות מעטה ככל הניתן לתושבים השכנים ובכלל.

בישיבת הוועד האחרונה נבחר עדי אמזלג לשמש כיו”ר וועדת תרבות במקומה של לימור ארדיטי ומיד הוא נכנס לתכנון והרמת מסיבת פורים והתחלה של התארגנות לקראת יום העצמאות. שמחתי לראות כי עם כניסתו לתפקיד גדלה וועדת תרבות בצורה משמעותית, מה שיקל עליה להוציא לפועל בצורה מוצלחת תוכניות תרבות רבות יותר. אני מאחל לעדי ולוועדה הצלחה.

בפגישות הרבות שלי עם תושבים בנושאים שונים, הועלה לא פעם כי הם שמעו על דברים שקורים מאוחר מידי למרות שאנו מפרסמים את מה שקורה בעיתון הישוב, באתר האינטרנט שהקמנו, עלוני מידע בתיבות הדואר ופרסום של פרוטוקולי ישיבות הוועד. לפיכך החלטתי לפרסם באתר הישוב גם את סדר היום של ישיבת הוועד הקרובה אשר מתגבשת כשבוע לפני הישיבה. מי מכם שירצה להצטרף כמאזין לישיבה יוכל לעשות כן במגבלות המקום הקיימות.

שיהיה לכולנו חג אביב שמח,

                                                                                                            שלכם,

                                                                                                                                                                                                                                                            רז שלו

כל הזכויות שמורות לבת חפר © 2020