חדשות: 

שבוע הספר בבת חפר

פוסטים אחרונים

שבוע הספר השנה היה שבוע של ארועים בשיתוף פעולה של ועדת ספרייה וועדת תרבות ומועצת עמק חפר. הארוע הראשון היה ארוע של מכירת ספרי יד שניה. לרגל אירועי שבוע הספר חברו גילת תשובה ושרית מיארה מועדת ספרייה לעשות משהו קצת שונה.משהו שישמח את כולם גדולים כקטנים ומכיוון שכולנו אוהבים ספרים וזהו חג הספר שוק ספרים יד 2 החל להירקם לו… אז..ביקשנו מהתושבים הנפלאים לעשות סדר בספריות ולתרום ספרים שלא בשימוש וההיענות היתה מדהימה.קיבלנו ספרים במצב מעולה. ספרים לכל גיל ובעיקר לכל כיס. מיינו, סידרנו ואירגנו. הוספנו כמה פינות יצירה באדיבותן המופלאה וההירתמות האבסולוטית למשימה: מירב אורשב, לי שי לבנוני ויפעת ברקת-זה הזמן לומר תודה מכל הלב. סידרנו שולחן עגול ומרשים,הצבנו ילדים מקסימים (את שלנו….) שיעזרו במכירה ובהמלצות והגיע הרגע-וזה הכייף הגדול-הגעתם!!!! הספרים נמכרו בעלויות נמוכות רק כדי לתת להם כבוד הראוי לספרים ונמכרו כ 300 ספרים בסכום מדהים של 1500 ₪. סכום זה ישמש לפעילות חוזרת לקהילה מטעם ועדת ספרייה. לאור ההיענות והבקשות אנו שוקלים לחזור על כך בעתיד… את הארוע ליוותה שעת סיפור "טרקטור בארגז החול" מאת מאיר שלו שהועברה על ידי נבחרת מספרי הסיפורים של בת חפר בניצוחה של שרונה לוטם-נאור. כמו כן נהננו לשמוע את הרצאתם המקסימה של הסופר אפרים סידון והמאייר דני קרמן (בחסות המועצה) שסיפרו על תהליך של כתיבת סיפור ואיורו וגם חתמו בחביבות רבה על ספרים שילדים הביאו מהבית.

הארוע השני היה מפגש עם המשורר המופלא רוני סומק. רוני סומק כתב ספרי שירה רבים, שיריו תורגמו ל41 שפות והוא זכה בפרסים רבים ויוקרתיים על שירתו המיוחדת. רוני סיפר במפגש על התחלת הכתיבה, עוד כשהיה נער וכיצד פרץ את דרכו והתפרסם בשירתו, הוא קרא משיריו עתירי הדימויים והערב היה נפלא. ערב זה היה בחסות המועצה שהזמינה את רוני סומק לבקשתנו.

הארוע השלישי שהתקיים (כבר שנה רביעית) היה ארוע בת ספר. אירוע צבעוני, בניצוחה של דנה גיל, מועדת תרבות. הארוע היה חגיגה קהילתית מסורתית לכבוד חג הספר שמטרתו היתה להחיות את הספרים האהובים על הילדים וולהמחיש אותם ואת הדמויות האהובות. מדריכי טיק טק היו שותפים מלאים לאירוע משלב הגיית הרעיונות, יצירת תחנות ההפעלה והפעלת התחנות ביום האירוע, תודה מיוחדת לכל המדריכים ולעוז עדני בראשם. אז מה היה לנו שם? בסיפור אליעזר והגזר הילדים משכו בחבל של גזר ענק,  בסיפור הביצה שהתחפשה הילדים קישטו ביצים, בסיפור שפת הסימנים של נועה ילדות התקשטו בצמות, בסיפור איתמר מטייל על הקירות הילדים ציירו את כפות הרגליים שלהם , ובסיפור תירס חם הילדים עשו תהלוכה והתכבדו בתירס חם וטעים שבישלו הצופים שלנו והילדים נהנו לזלול. והיה שם גם נסיך אחד קטן (דודי כהן, שעזר רבות בכל הרמת הארוע הזה) ששבה את לב הילדים בתחפושתו המושקעת ובעמדות של פעילות וציור כבשים. במקביל התקיים יריד של ספרים חדשים שקיבל השנה ביקורות מסוימות מהתושבים ויש להפיק לקחים לארוע הבא. מתנדבים רבים עזרו בהקמת הארוע ובארוע עצמו ותמונות שצילמה אורלי קלדרון המחישו את הארוע. עמדת לרישום לספרייה בהנחה פעלה לאורך כל הארועים כמדי שנה. נהדר היה לראות את כמות האנשים שלקחו חלק בארועים השונים והכי כי, היה לראות ילדים רבים מתרוצצים מסביב בכל רחבת המרכז הקהילתי ונהנים מספרים ומהמחשתם. ארוע קפה שירה שאמור היה גם הוא להתקיים בשבוע הספר נדחה לחודש ספטמבר מסיבות טכניות. פרטים על המפגש המתוכנן יתפרסמו שוב בסמוך לארוע. תודה לעובדי המרכז הקהילתי ותודה מיוחדת לסיגל כספי על כל פעילותה בשבוע הספר. נפגש בחג הספר הבא!!

 

כל הזכויות שמורות לבת חפר © 2020