חדשות: 

"ביום ההולדת שלי, מה שאני בוחר – שווה יותר!" המלצה לאקולוגיה חברתית – עינת וילנסקי

פוסטים אחרונים

עלון בת חפר – אפריל 2014

 

כאמא לילד בגן, גם אני (כמו כולנו) קונה מתנות בימי הולדת שלילדי הגן.
כל אחד ואחת מאיתנו קונה מתנה בד"כ בתקציב של 25- 45 ש"ח, הילד שחוגג מקבל מתנה חביבה יותר או פחות, לפעמיםכזו שיש בבית, לפעמים אין פתק החלפה ולעיתים קרובות המתנה נהרסת או נשברת בקלות ואת עוגמת הנפש של הילד אין לתאר….
כהורים עסוקים, אנחנו נדרשים להשקיע גם מאמץ רב מאוד לפני
כל יום הולדת…להיכנס למכונית, לנסוע לחנות, לבחור מתנה שלא תחרוג מהתקציב שלנו, לעטוף אותה ולקוות שקלענו לטעמו שלילד יום ההולדת… ולאחר יום ההולדת מתחיל עוד מסע, הפעםל"החלפות" …


הזמן, הכסף, אריזות הנייר, הניילונים והדלק יקרים לא רקלנו – אלא גם לסביבה בה אנו חיים!


בתקופה הזו של המאה ה – 21 , בה אנחנו מרגישים כיצד עולםהצרכנות והטכנולוגיה משפיע על החברה כולה ובודאי על ילדינו הגדלים בעולם בתקופה זו.
כחלק מיצירת מעגל השפעה סביב שמירה על הטבע ועל הסביבה, אני מציעה להתייחס גם לסוגייתמתנות יום ההולדת כאל נושא חינוכי וסביבתי.


להלן העקרונות שאני מציעה:

– מעט מתנות שוות ערך במקום הרבה מתנות קטנות וזולות
– הילד בוחר את המתנה שהוא רוצה
– נתינה קבוצתית משותפת

 

 

 

כמה רעיונות ל"איך עושים את זה"?


בוחרים באחת מהאפשרויות, ומציינים אותה בהזמנה למסיבת יום ההולדת בהבלטה!

– יום הולדת חוויתית – במקום מתנה, יוצאים יחד לטיול או לאטרקציה באזור: כגון, טיול ג'יפים, לונה פרק, ג'ימבורי, רכיבה על סוסים וכד' – זוהי כמובן מתנה קבוצתית לבעל יום ההולדת.
– פעילות שכל משפחה יכולה לארגן, במקום מפעיל: משחק סימני דרך, חפש את המטמון, יצירה משותפת, בישול משותף וכדומה – מאורגן עלידי משפחת החוגג ונושא המתנה הנבחרת רשום על ההזמנה.
– מתנות משותפות בקבוצות קטנות – כל 5-6 הורים מתארגנים יחד, שואלים את ההורה מה הילד רוצה והורה אחד קונה מתנה אחת מכל הקבוצה.
– כסף במקום מתנה – כל ילד מביא איתו ברכה מושקעת וסכום כסף
קבוע (20  ש"ח). ביום ההולדת הורי הילד אוספים את הכסף בקופסת מתנה והולכים עם הילד לבחור את המתנה בחנות (מאפשר לילד תרגול של בחירה עצמאית וגם הבנה של מגבלות תקציב).
– מתנה + תרומה – כמו הסעיף הקודם, בהבדל אחד בו ההורה מציע להפריש חלק מהכסף למטרות צדקה לילדים שלא מקבלים מתנות יום הולדת.

 

אז מה אתם אומרים? 

בודאי יש לכם רעיונות נוספים, שתפו אותנו.

 

כל הזכויות שמורות לבת חפר © 2020