חדשות: 

פעילויות במועדון הגמלאים – תמר קיפניס

פוסטים אחרונים

עלון בת חפר – יוני 2014

 

 

<br />

שיעורי עברית במועדון גמלאים +60

אחת לשבוע בימי שלישי, מתקיים שיעור עברית לגמלאים המעוניינים לשפר את העברית שבפיהם.

השיעור מנוהל ע"י מורה מקצועית (ליזי לוי), ע"פ תכנית מובנית ובתקצוב משרד הקליטה.

פגשתי את המורה ו"התלמידים" ושוחחתי עימם. האווירה והקשר הטוב בין כולם ניכרו מיד. כולם מלאי התלהבות ורצון עז ללמוד ולהתקדם. אף נכחתי בשיעור וזו הייתה חוויה נעימה ומעשירה.

אנחנו מקווים שמעתה, חברים נוספים שמכשול השפה מנע מהם לבוא למועדון, אכן יגיעו וימצאו חברה מתאימה ואכפתית, ייהנו מהרצאות, מפגשים חברתיים, טיולים, קבלת שבת, שעות משחק (קלפים, שח מט וכד'), ציון חגים ואירועים שונים ופעילויות נוספות.

נשמח לכל מי שיצטרף למועדון מכלל תושבי בת חפר.

gimlaim

מועדון קריאה – גמלאים +60

טיול על פני הגלובוס הגיאוגרפי והאנושי בזמנים ובימים שונים, הוא המחבר בין המשתתפים ב"מועדון הקריאה" של מועדון הגמלאים. לאחר שכל אחד מחברי הקבוצה מקבל וקורא את אותו הספר (יש מספר עותקים), מתכנסת הקבוצה כדי לשוחח על הספר ולהביע את התרשמותם ממנו. בדרך כלל אחד מחברי הקבוצה מקדים את הדיון ומספר על הרקע והזמן בו מתרחשת העלילה.

הספרים נבחרים על ידי חברתנו אורה אמיר, שהיא ספרנית ותיקה ואשת ספר. אורה גם מרחיבה את הדיבור אודות מחבר הספר. השיחה קולחת, דבר שלעיתים מביא אותנו להעלאת זיכרונות פרטיים הנוגעים לזמן ולמקום, דבר המעשיר את כולנו בחוויה נוספת

טיילנו בשכונת יהודים בכפר קטן בפרס עם הספר סמטת השקדיות בעומריג'אן מאת דורית רביניאן. ביקרנו בקהיר של פעם עם הספר בית בקהיר מאת נגיב מחפוז. שוטטנו בסין של תקופת המהפכה הקומוניסטית וחיי היום יום עם הספר אהבה בצל עץ העוזרד מאת איי מי וסיירנו בארה"ב עם סטונר מאת המחבר ג'ון ויליאמס.

כמו כן, קראנו את הספרים שלך, סנדרו מאת צבי ינאי, עאידה של סמי מיכאל, חוטים מקשרים של הסופרת ויקטוריה היסלופ ועוד ועוד. כיום אנו קוראים את הספר ה – 25 במספר!

המפגש מתקיים אחת לחודש וגורם להנאה רבה. גם אלו המתקשים לקרוא, מוזמנים לבוא למפגש ולהאזין.

כל הזכויות שמורות לבת חפר © 2020