חדשות: 

קליטת משפחות חדשות בישוב – הדס ערער

פוסטים אחרונים

עלון בת חפר – יוני 2014

 
"כמה טוב שבאת הביתה" זהו שמו של פרויקט לקליטת תושבים חדשים בישוב. הפרויקט מתקיים כבר שנים רבות ובמסגרתו משפחות ותיקות לקחו על עצמם להשתתף בהתנדבות בתהליך קליטת משפחה חדשה בישוב.
 

 במסגרת תהליך הקליטה, מגיעה המשפחה הקולטת לביקור בית בבית המשפחה החדשה, כאשר המגמה היא להשתדל שהביקור יערך כבר בחודש הראשון להגעתה לישוב. במסגרת ביקור הבית, מוענק להם שי סמלי (עבודת יד של אמן מהישוב) וברכת "ברוכים הבאים" מהישוב. בנוסף, מספרת המשפחה הקולטת על הישוב, מספקת מידע על ההתנהלות בישוב ומסייעת בתהליך הקליטה וההתארגנות הראשוניים, החל מאיפה נמצאת הבריכה הקרובה וכלה במספרי טלפון של תופרת, בייביסיטר, אינסטלאטור וכד'.

המשפחה הקולטת מוסיפה לביקור בדרך כלל משהו אישי כמו עוגה, חלה, סלסלת פרות או כל תקרובת אחרת הנותנת תחושת ביתיות. המפגש הנוצר בין המשפחות, יוצר הזדמנות גם עבור הילדים להיות חלק מהתהליך, לסייע בקליטת ילדי המשפחה ולחוות את משמעות חיי הקהילה.

אנו משתדלים ליצור סוג של התאמה בין המשפחה הקולטת והנקלטת, כמו למשל גיל הילדים, הרחוב בו גרים, נטיות דתיות וכד'.

ההדים מהמשפחות החדשות והוותיקות מרגשים, משמחים ופעמים רבות מעוררים את הרצון של עוד אנשים לקחת חלק בעשייה הקהילתית.

בשנה האחרונה, הובילה את הפרויקט סמדר אוזן. הפרויקט עבר שינוי בכך שקליטת המשפחות החדשות מתבצעת לאורך כל השנה, ולא כפי שהיה נהוג בשנים קודמות בחודש ספטמבר בלבד.

סמדר לקחה על עצמה את הפעלת הפרויקט ופיתוחו, החל מיצירת הקשר הראשוני עם המשפחה טרם הגעתה לישוב, ועד קבלת אישור מהמשפחה הקולטת שביקור הבית התקיים.

בימים אלו, מסיימת סמדר את תפקידה וזה הזמן להודות לה על המסירות, האחריות ועל פיתוח הפרויקט, כמו גם על הפעלת מתנדבים רבים בקליטת המשפחות.
סמדר מעבירה את ריכוז הפרויקט לשון רונן, שלקחה על עצמה בשמחה נושא זה, שלדבריה קרוב לליבה.

ובקשתנו אליכם:

את הפרטים של המשפחות החדשות אנחנו מקבלים ממזכירות הישוב והמתווכים בישוב, אך לא בטוח שכולם עברו דרכם ולכן אנו מבקשות:

1 . אם פגשתם שכנים חדשים ברחוב שלכם, העבירו לשון רונן את השם והכתובת במייל או בטלפון.

 2 . אם אתם מעוניינים להצטרף למעגל המשפחות הקולטות, ידעו את שון שתשבץ אתכם, בהתאם לצורך.

שון רונן – ronenzaf@netvision.net.il 052-6878886

רגע לפני סיום – זוהי הזדמנות להודות לכל מי שלקח חלק עד כה בפיתוח היוזמה ובקליטת המשפחות. אני נמנעת מלהזכיר שמות, כדי שלא אשמיט מישהו בטעות, כך שאם הייתם מעורבים בכל דרך, ראו תודה זו כתודה אישית אליכם.

כל הזכויות שמורות לבת חפר © 2020