חדשות: 

הנהגת הורים בבית הספר שדות, ראיון עם יו"ר ההנהגה, יפעת ברקת קרסיק – מיכל יהודאי פלג

פוסטים אחרונים

עלון בת חפר – אוגוס 2014

sadot

סוף שנה זה זמן טוב לסיכומים. במהלך השנה, עובדת הנהגת ההורים בבית ספר שדות בשיתוף עם בית הספר, לטובת ילדנו. נפגשתי עם יפעת ברקת, יו"ר הנהגת ההורים, כדי לשמוע ממנה מה היא הנהגת ההורים, מה תפקידה ומהם תחומי פעילותה.

כמה מילים על הרכב הנהגת ההורים…

הנהגת ההורים בבית ספר שדות מורכבת מנציגי ועדי ההורים מכול שכבות בית הספר. בכול שכבה (א'-ו') ישנן שלוש עד ארבע כיתות (סך הכול כ- 800 תלמידים), ולכול ועד הורים כיתתי נציג בהנהגת ההורים הבית ספרית.
 
כחודש לאחר תחילת שנת הלימודים, לאחר שנבחרים ועדי ההורים הכיתתיים, נערכת הפגישה הראשונה. מבין המועמדים, בוחרים נציגי ועדי ההורים הכיתתיים יו"ר שימלא את תפקידו (בהתנדבות) למשך השנה הקרובה.

בשנה האחרונה, נבחרה יפעת ברקת קרסיק לתפקיד יו"ר הנהגת הורים. יפעת היא תושבת הישוב כעשר שנים, אמאל 3- ילדים, אורי העולה לד', אוהד העולה לא', וגאיה העולה לגן חובה.

מהם תחומי הפעילות של הוועדה?

הנהגת ההורים הבית ספרית, פועלת לאורך שנת הלימודים, כאשר בפועל כול שיכבה מיוצגת בפעילות השוטפת. ההנהגה מהווה גשר לעבודה משותפת, תקשורת, ופתרון בעיות בין הנהלת בית הספר לבין ההורים. על בסיס ניסיון מצטבר, ישנה כוונה לבזר אף יותר את הטיפול השכבתי לנציגי ההורים של אותה שכבה, כאשר נציג השכבה יטפל באופן ישיר בנושאים ובפניות הורים הרלוונטיים לשכבה שלו.

באופן קבוע מקיימת הנהגת ההורים פעילות בשלוש וועדות משנה בנושאים של תל"ן, כספים ואקלים חינוכי:

ועדת תל"ן (תכנית לימודים נוספת שאינה קשורה ללימודי הליבה ומטרתה ליצור הפוגה וחוויה מעשירה לתלמידים) עוסקת בבחירת התכנים ופונה לגופים העוסקים במתן שרותי תל"ן לבתי ספר.

ועדת כספים אחראית על מעקב אחר תשלומי הורים המיועדים לשעות התל"ן (בית הספר תורם אף הוא לתוכנית), כמו גם עבור פרויקטים מיוחדים, הוועדה מבקרת ועוקבת אחר אופן ניצול התקציב לתל"ן.

ועדת אקלים בית ספרי – עם תחילת שנת הלימודים הועלה על סדר היום האקלים הבית ספרי. אקלים בית ספרי הוא מכלול האיכויות הסביבתיות, הכוללות את מרכיבים הפיזיים והחומריים של סביבת בית הספר. אווירה חברה ואנשים: היחסים בין בני האדם בבית הספר (תלמידים ומורים) והתרבות – מערכות האמונות, הערכים, המבנים הקוגניטיביים והמשמעויות המצויים בבית הספר. בעיקר הושם דגש על פתרון מקרי אלימות שהובאו לידיעת הנהגת ההורים וההנהלה. לנוכח הפניות מן השטח ובהתייעצות עם הצוות החינוכי הוקמה ועדת אקלים שתפקידה היה להעלות ולדון עם בית הספר בנושאים הקשורים לתחום. נתקיימו פגישות נפרדות של ההורים ופגישות משותפות של הצוות וההורים בהן נדונו עניינים רלוונטיים ונעשו ניסיונות למצוא פתרונות אופרטיביים לבעיות שהועלו. ההורים בוועדה הם שותפים פעילים בקידום האקלים הבית ספרי, התמודדות עם סוגיות כמו סביבת הלמידה, סביבת העבודה (של המורים), מניע אלימות והתמודדות איתה ועוד. סגל בית הספר וההורים בוועדה מקדמים יחד פתרונות ודרכים לשיפור בנושאים אלה.

בנוסף על הפעילויות הנ"ל עסקה הנהגת ההורים בשנה האחרונה בקידום פרויקטים נוספים: פרויקטים בתחום חזות בית הספר, העשרת הפסקות, יזום הקמת חדר התרגעות (מענה לתלמידים המתקשים זמנית, להיות בקשב בשיעור), וקידום פעילויות משותפות להורים ותלמידים, יחד עם בית הספר, לאחר שעות הלימודים.
 

מהו למעשה בית ספר קהילתי?

בית הספר שדות הינו בית ספר קהילתי, במובן זה שהוא בית ספר היחיד בישוב, ורק תלמידי הקהילה בבת חפר לומדים בו. עם זאת, בית הספר שייך למשרד החינוך ועובד תחתיו, ואינו שייך ליישוב או לוועד הישוב. כל ההחלטות שנעשות בבית הספר נעשות ע"י צוות בית הספר ומתוך כך אין זה מובן מאליו, שהנהגת ההורים היא שותפה פעילה בבית הספר. שיתוף הפעולה נובע מתוך הכרה מלאה של שני הצדדים (הנהלת בית הספר וההורים) כי זו הדרך המיטבית ליצור סינרגיה, תקשורת, שיתוף פעולה, ואיחוד כוחות לטיפול בבעיות. הנהגת ההורים משמשת כגורם מעורב אולם לא מתערב וזאת בכדי לאפשר לצוות הניהול ולצוות החינוכי להתנהל בבית הספר באופן שלו ו"לבצע את עבודתם" על הצד הטוב ביותר.

מה האני מאמין שלך כיו"ר הנהגת ההורים?

 השתתפות בהנהגת ההורים בבית הספר היא זכות ולא חובה, על נציגי ההורים לפעול למען קידום רווחת התלמידים ואיכות החיים בבית הספר והכל על פי רוח בית הספר ובשותפות עמו. אני מאמינה כי אנחנו כהורים צריכים להיות נוכחים בבית הספר, מעורבים בנעשה, מבלי להתעלם מהקשיים והטענות בתחומים בהם נדרשים הישגים טובים יותר. בשנה האחרונה פעלנו כדי לקדם את ההידברות בין ההורים לסגל בית הספר, ופעלנו בשיתוף פעולה לפתרון בעיות שעלו ביחס לכיתות שונות ולנושאים שונים. אני מאמינה, שתפקיד הנהגת ההורים הוא בין היתר, לתמוך בבית הספר, לקדם אקלים חינוכי וסובלני, לנהל הידברות נאורה ולאפשר לכול צד להביע את עמדתו ואת הערותיו או הארותיו.

באלו אתגרים נתקלת בשנה האחרונה?

השיח היישובי משפיע על ההתנהלות היום יומית בבית הספר. הצוות החינוכי, שחלקו מתגורר בישוב, עובד קשה מאוד על מנת להקנות לילדינו חינוך בסביבה מיטבית ונעימה. צוות בית הספר מודע היטב לאתגרים העומדים בפניו, ולהנהגת ההורים חלק ביצירת מודעות זו. ניקח לדוגמא את אחת הסוגיות שקיימות בבית הספר – נושא לימודי האנגלית. תחום זה לוקה בחסר מבחינת הישגי התלמידים, דבר המורגש היטב כאשר הם עולים לחטיבה. בין היתר נובע הדבר מחוסר כוח אדם מקצועי ללימוד אנגלית. מנהלת בית הספר, המודעת היטב לנושא, עירבה את משרד החינוך ואת הפיקוח הארצי על לימודי האנגלית. כתוצאה מכך, ולא בלי מאמצים רבים, השיג בית הספר שעות תגבור באנגלית לתלמידי כיתות ה' ממשרד החינוך, במטרה לסגור חלק מהפער שנוצר בשנת הלימודים הקודמת באותה שכבה שחסרה בה מורה מקצועית לאנגלית.
 

כמה מילים לסיכום

 הנהגת ההורים מהווה מקום שבו פניות ההורים, בקשותיהם והערותיהם מתקבלות בברכה, מסכמת יפעת. בשנה הבאה, אני מזמינה כול הורה המעוניין להיות פעיל ומעורב, להצטרף להנהגת ההורים בבית הספר שדות. ברצוני לנצל הזדמנות זו, כדי להודות להורים שנרתמו השנה ופעלו בהתנדבות ועל חשבון זמנם הפנוי בהנהגה. ובמיוחד אני רוצה להודות לרויטל גל, ענת בן גידה, נטלי שטנברג, איתי בארי, שרית מיארה, גיורא בן ארי, רויטל גלוזמן הוד, שבע שלמון, ריקי ברונז, רונית דגן, מיטל הרוש והילה לוי, שפעלו ונתרמו ועבדו קשה בשביל לשנות ולעזור. בהזדמנות זאת אני מאחלת לכולנו ימים שקטים ובטוחים יותר, לכל האבות הגיבורים שיצאו אל החזית – שובו אלינו בבטחה ובבריאות שלמה.

ולכל הילדים הנפלאים שלנו, שתהיה שנת הלימודים הבאה פורייה, מעניינת וטובה.
sadot 2
כל הזכויות שמורות לבת חפר © 2020