חדשות: 

תחבורה ציבורית בבת-חפר ועמק חפר – רעיה קידר חברת הנהלת המועצה

פוסטים אחרונים

עלון בת חפר – אפריל 2015

 

 

<br />

תחבורה ציבורית ראויה היא  נדבך  חשוב בחיי קהילה נוחים בכל ישוב ועיר בארץ, כאשר זמינותה, תדירותה ומסלולי הנסיעות הם הבסיס לנוחות  ולהיקף  השימוש בה.

בבת חפר, הצורך בתחבורה ציבורית זמינה הולך ועולה ככל שגדל מספר בני הנוער, החיילים והתושבים שאינם מחזיקים רכב פרטי.

לפני כשנתיים התחילה לפעול בעמק חפר חברת "קווים", שהוסיפו לקו  33 המיתולוגי את הקווים 23 ו-24, הנוסעים במסלול ישיר (אינם נכנסים לישובים), עוצרים בכניסה לישובים ומגיעים ליעדים מרכזיים כגון תחנת הרכבת, התחנה המרכזית, רופין.

הגורם האחראי על היקף, מסלול ותדירות הקווים הוא משרד התחבורה.  יחד עם זאת, אנו פועלים בשיתוף פעולה עם מנכ"לית המועצה, רינת זונשטיין,  מול משרד התחבורה וחברת קווים, לשיפור התחבורה הציבורית וזמינותה. מאחר והאחריות לנושא אינה של המועצה או של הועד, התהליך ארוך ומורכב יותר, למרות זאת, אנו עדים לשיפורים שנעשים לאורך כל הדרך בזכות ייצוג התושבים מול גופים אלו.

נציין לטובה,  כי אנו מקבלים שיתוף פעולה מלא מחברת קווים, ובעיקר ממנכ"ל החברה, מר ציון פת.

בשנתיים האחרונות הצלחנו להביא להוספת שעות נסיעה, לעצירת האוטובוס בכניסה לבת חפר (כדי לא לחצות את כביש 5714 המסוכן), ולהוספת תחנת יציאה מתחנה מרכזית נתניה, בנוסף לתחנה ברכבת.

לאחרונה, קיימנו פגישה רחבה עם מנכ"ל חברת קווים, בה השתתפו  סגן ראש המועצה, מר אלדד שלם, מנכ"לית המועצה רינת זונשטיין, ואנוכי. במסגרת הפגישה העלנו מספר בקשות שאיתן נפנה למשרד התחבורה:


 

1.      קווי האוטובוס יעצרו בבת חפר לפחות אחת לשעה (נכון להיום, בחלק משעות הצהריים ושעות הערב המאוחרות אין תחבורה ציבורית).

ככל הנראה, הוספת קווים בשעות אלו עשויה להיות לא רווחית, ולכן משרד התחבורה נמנע מכך.

 

אני מאמינה, כי אחריותו הציבורית של משרד התחבורה, היא לוודא נגישות זמינה של תחבורה ציבורית בהיקף ראוי לכל תושביה. ברור לנו, כי תדירות התחבורה הציבורית לא יכולה להיות כמו בעיר, אך קיים מינימום הנדרש כשירות לקהילה, ללא קשר לרווחיות הקו.

בימים אלו, אנו עסוקים בבחינת הנושא באופן מעמיק, והצעת פיתרונות. יחד עם חברת קווים נפעיל לחצים על משרד התחבורה לקידום הנושא – כמובן שנעדכן בהמשך.

 


 

2.      כרטיס חופשי-חודשי אזורי וכרטיס משולב אוטובוס-רכבת (להקלה בעלויות הנסיעה לאדם). חשוב לדעת כי לפני כשנה הוקמה ועדה ממשלתית למציאת פיתרון ארצי בנושא. (כדי למנוע מצב שבכל ישוב יש פיתרון אחר, או שאין פיתרונות כלל). עד שיתקבלו קבלת המלצות הועדה, לא ניתן להוסיף פתרונות נקודתיים.

בפועל, מכיוון שפעילות הועדה הממשלתית מוקפאת ובעמק חפר אין כרגע מענה ראוי, החלטנו (יחד עם המועצה),  לפנות למשרד התחבורה כדי להפעיל לחץ למציאת  פיתרון ראוי לעמק חפר.

 


 

3.       עומס נוסעים – תושבי בת-חפר ומזרח עמק חפר העולים לאוטובוס בשעות אחר הצהריים, מוצאים את עצמם ללא מקום ישיבה, מכיוון שהמקומות נתפסים על ידי  תושבי כפר יונה, שיש להם תחבורה ציבורית נוספת בתדירות גבוהה-

לשמחתנו, חברת קווים פתרה בעיה זו תוך ימים ספורים, על ידי ביטול תחנות ההורדה בכפר יונה.

 

הועלו מספר בקשות נוספות, אחת מהן היא בקשה להוספת תחנת עצירה בבית העלמין של בת-חפר.

אנו מבקשים מכם לסייע לנו לקידום הנושא בדרכים הבאות:


 

1.      בכל בעיה מול חברת קווים, הקפידו לדווח לשירות לקוחות בטלפון: *2060.  הדיווח חשוב ביותר – הוא נבדק ונרשם במערכת דיווחי ההנהלה של חברת קווים, ומהווה בסיס לפניה שלנו.


 

2.      כאשר מדובר בבעיה רוחבית או בצורך של תושבים רבים, פנו אלי במייל raya.keidar1@gmail.com  , ודווחו למוקד חברת קווים, כדי שאוכל לטפל בנושא עם הגורמים הרלוונטים.

 

חשוב להדגיש כי כל הטיפול בנושא נעשה בזכות פניות תושבים והעלאת הבעיות, המאפשרת לנו לטפל בהן.

נמשיך לפעול ונעדכן אתכם בהתפתחויות.

הנכם מוזמנים להיכנס לאתר חברת קווים www.kavim.co.il , ולהתעדכן בשעות הפעילות , ותחנות העצירה.

 

נסיעה נעימה !

כל הזכויות שמורות לבת חפר © 2020