חדשות: 

דבר יושב ראש ועד הישוב – אפריל 2015

פוסטים אחרונים

תושבים יקרים,

מנהל הישוב

החודש נפרדנו מיוני ארי, מזכיר בת חפר בחמשת השנים האחרונות, בטקס חגיגי, בהשתתפות ראש המועצה. עם קבלת הודעתו של יוני על סיום תפקידו, התכנסה ועדת איתור מטעם ועד בת חפר, כדי לבחור מחליף ראוי לתפקיד כה מרכזי וחשוב. 

ועדת האיתור, אשר כללה חמישה חברי ועד ויו"ר הועדה המוניציפאלית, ביצעה תהליך מוסדר שכלל פרסום, מיון, ראיונות ושליחת מועמדים לאבחון מקצועי .

תחילת דרכה של ועדת האיתור הייתה בהגדרת תפקידו של מזכיר היישוב, כאשר כבר בשלב הראשוני  מצאנו לנכון לשנות את שם התפקיד ממזכיר היישוב לתפקיד מנהל הישוב בת-חפר. שינוי זה נובע מההבנה שניהול בת חפר כיישוב קהילתי גדול, מחייב שינוי תפיסתי באופן ניהולה.  על פי תפיסה זו  בת חפר חייבת וצריכה להתנהל, עד כמה שניתן, כעצמאית ברבדים המוגדרים לה על יד מועצת עמק חפר,  בניהם גבייה ותקציב , אחריות לפעילות הקהילה, העמקה והסדרת תשתיות קיימות והוספת תשתיות חדשות כמובן.

לא פחות חשוב ברבדים אשר לא בתחום אחריותו הישירה של ועד הישוב  כגון : חינוך , תשתיות יישוביות , פיקוח תב"ע יישובית ועוד.

חשוב לציין כי מועצת עמק חפר,  (בניגוד למקרים דומים בעמק  ומקרים קודמים בבת חפר ), נתנה את אמונה המלא בוועד הישוב לבחירת המנהל  ללא התערבותה,  אך בליווי מקצועי של רכזת היחידה לשירותים חברתיים במועצה.

לאחר תהליך זה נבחר מנהל הישוב החדש של בת חפר מר עומרי צליל  (ראיון הכרות עימו בהמשך העלון).. עומרי החל תהליך חפיפה וכניסה לתפקיד בחודש שעבר.  

זה המקום לקבלו בברכה ולאחל לעמרי הצלחה בתפקיד  – הצלחתו היא הצלחתנו!

יו"ר תרבות

בישיבת הועד האחרונה, לאחר תקופה ארוכה בה פעלה ועדת תרבות על ידי ממלא מקום, מונתה גב' יפית חנניה,  לתפקיד יו"ר ועדת תרבות, יפית הינה חברת הוועדה זה תקופה וניאותה כעת למלא תפקיד חשוב זה.מדובר בוועדה העוסקת בכל תחומי הפנאי והתרבות בקהילה, במשך כל השנה. פעילותה המרובה של הוועדה מצריכה שילוב בין תוכן לעשייה בפועל, בין יצירתיות וחדשנות לשימור מסורת יישובית, ובעיקר בהשקעה של מתנדבים רבים.

אני רוצה להודות ליפית ולאחל לה הצלחה רבה במילוי תפקיד חשוב זה .

עדכונים שוטפים

  • בריכה: כפי שדיווחנו  מכרז הבריכה בשיטת ה BOT  פורסם, התקיים סיור קבלנים.  נכון לעכשיו התעניינו 3 יזמים פוטנציאלים. הגשת ההצעות למכרז נקבעה לסוף חודש מרץ, לאחר מועד זה  נעדכן היכן אנו עומדים.

  • מרכז מסחרי: לאחר לא מעט עיכובים ודחיות, תוך תיווך שלי בין הצדדים,  הושג הסכם פשרה בין היזם למועצה, בכל הקשור להיטלי המיסים וחילוקי דעות נוספים. כולי תקווה כי עתה, משיושבו חילוקי הדעות, יתחיל היזם בבניית המרכז המסחרי.
  • תשתיות: לאחר הגשמים העזים שירדו החודש, נמצאה ההזדמנות להתחיל לדון בכל הקשור לתשתיות הביוב של היישוב. בישיבה שיזמתי עם מנכ"לית המועצה והחברה הכללית,  סוכם כי נתחיל תהליכי אבחון ובדיקת מצב מערכות הביוב ביישוב, במטרה למצוא פיתרון אמיתי לבעיה זו, בהתאם לתוכנית העבודה והתקצוב השנתיים.

חג פורים נחגג השנה במגוון אירועים המתאימים לכל אוכלוסיית  היישוב. החל בפורימון שתוכנן ,הופק והופעל על ידי ועדת נוער ותנועות הנוער היישוביות , המשך בקריאת מגילה חילונית על ידי ש.י.ח.ה שאורגנו בשיתוף ועדת תרבות, קריאת המגילה בבית הכנסת בשיתוף ועדת תרבות תורנית וכלה במסיבת פורים למבוגרים שהופקה ע"י ועדת תרבות.

ברצוני  להודות לכל הפעילים בחודש זה,  ולציין במיוחד את ועדת ביטחון, אשר תומכת בכל אירוע ופעלה למנוע את הרגל השימוש בנפצים שהם סיכון ומטרד לאיכות החיים בכל הישוב.

מזכירות היישוב עסוקה בימים אלו בהערכות לחג הפסח, אני מבקש לעקוב מקרוב אחרי ההנחיות וההערכות בכל הקשור לימי איסוף הפסולת השונים, כדי שנוכל לבלות את החג בסביבה נקייה ונעימה.

 

לסיכום , חג האביב בפתח, זהו זמן מצוין להתחדשות, לבילוי איכותי עם המשפחה והחברים,

אני מאחל לכולנו חג פסח שמח וכשר.

שלכם,

אמזלג עדי

יו"ר ועד בת חפר

adiamzaleg@bathefer.net

כל הזכויות שמורות לבת חפר © 2020