חדשות: 

מחזון למציאות – "יוזמות עסק" קורס לנשים בלבד – סימה בורוקובסקי

פוסטים אחרונים

עלון בת חפר – אפריל 2015

 

 

 

<br />

על מנת לחזק את העסקים הקטנים ולעודד יזמות הקים משרד הכלכלה את "מעוף" -סניפי שטח הפזורים במוקדים ברחבי המדינה שמטרתם לסייע לעסקים קיימים ולעסקים חדשים להתפתח ולצמוח.

תכנית "יוזמים עסק" הינה תכנית ייחודית ומקיפה המלווה על ידי צוות מומחים במימון ובפיקוח הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה. משתתפי התכנית זכאים  ליהנות  ממגוון שירותים: אבחון ובדיקת הרעיון, קורס יזמות, יעוץ אישי, ליווי לקבלת מימון, פורום עסקים.

ליטל אשטמקר, תושבת בת חפר, יזמה את פתיחת הקורס בשיתוף פעולה עם המרכז הקהילתי ומד"א:   

 " אני תושבת היישוב מזה שנתיים.  איתרתי בישוב נשים יזמיות ובעלות עסקים, שיש להן צורך בליווי והדרכה כדי לפרוץ מבחינה עסקית. יזמתי את פתיחת הקורס "יוזמות עסק",  מתוך רצון לעודד נשים להיות מעורבות בעולם העסקי. 

החשיבה המובילה את אופי הקורס והתכנים, היא שליווי, עידוד, למידה רלוונטית והדרכה צמודה מהווים בסיס להעצמת נשים הרוצות להיכנס לתחום העסקי.  כאשר הליווי הינו משלב הרעיון עד פתיחת העסק וגם לאחר הפתיחה. 

הקורס בבת-חפר התגלה כיוזמה ברוכה, משתתפות בו 20 נשים, רובן תושבות בת חפר . 

הסטטוס העסקי של הנשים בקורס מתפרש על פני קשת רחבה- בעלות רעיון וחלום, בעלות רעיון מגובש, בעלות עסק עצמאי ועוד" . 

 

לדברי ליטל, הדינאמיקה בין הנשים מאוד טובה והקורס מהווה מקום לנטוורקינג. הנשים יכולות לשווק את העסקים שלהן והן מתחילות לפתח שיתופי פעולה שיסייעו להן בפיתוח העסק.

"הקבוצה מאוד מגובשת, כנראה כחלק מהאופי הקהילתי של הישוב. במהלך הקורס הנשים מקבלות חיזוקים ובונות את הביטחון העצמי שלהן. מדובר ב-12 מפגשים שנערכים אחת לשבוע. תכנית הלימוד של הקורס כוללת בניית תכנית עסקית, ניהול פיננסי, עבודה מול בנקים, אמנות המכירה ועוד, כאשר במפגש האחרון מציגות הנשים פרזנטציה של התכנית העסקית שבנו. ."

המרצות נבחרו בקפידה

הקורס הוא על טהרת הנשים, כל ההרצאות המקצועיות בקורס מועברות על ידי בעלות מקצוע מובילות בתחומן. "כל המרצות מנהלות עסק בעצמן, הן יכולות לשמש דוגמה אישית למשתתפות בקורס וללמד אותן כיצד להצליח,  המרצות נבחרו בקפידה. היה לי חשוב לבחור נושאים שיעניינו את הנשים ויהיו אפקטיביים עבורן, לדוגמה נושא ניהול זמן, שיווק בקרב קבוצות נשים, קבוצות נטוורקינג של נשים ועוד."

שרית גושן פנטי המנהלת מזה 17 שנים את "מסודרים" – עסק לסידור הבית,  מלאה שבחים לתכנית:

"הגעתי ללא ציפיות מיוחדות מכיוון שאני מאוכזבת קורסים וסדנאות. הקורס ניתן לנו במחיר אטרקטיבי והחלטתי להצטרף. כעת, אני יכולה לומר שהסדנאות שעברנו והמידע שניתן לנו היו יכולים לחסוך לי כסף וזמן אילו  עברתי אותם בתחילת הדרך. לדוגמה, העובדה שאין צורך ברו"ח להגשת הדו"ח השנתי אם את לא חברה בע"מ. למדנו כיצד לנהל את הכסף, כיצד להתנהל מול בנקים ולהתמקח על עמלות וגם מידע חשוב לגבי הדרכים לשיווק העסק," היא מספרת ומוסיפה כי האווירה בקבוצה מאוד חיובית ותומכת.

"כבר יצרנו קבוצת פייסבוק שבה אנו יכולות להעלות רעיונות ולקבל פידבקים מחברות הקבוצה. התחושה הייתה שהמרצות זמינות עבורינו גם מעבר לשעות הקורס ושבאמת אכפת להן. לא הרגשנו שבאנו להרצאה של שעה וזהו, אלא שהן מחויבות להצלחתנו הן באופן אישי והן כקבוצה.

 לסיכום, הקורס בהחלט מומלץ לנשים המנהלות עסק משלהן או חושבות על הקמת עסק חדש".

בעקבות ההצלחה עומד להיפתח קורס "יוזמים עסק" לנשים ולגברים ב 5/5/2015 9:00-13:00

לפרטים נוספים: ליטל אשטמקר 072-221-7940

 

כל הזכויות שמורות לבת חפר © 2020