חדשות: 

הכרות עם בעלי תפקידים מטעם הישוב / הדס ערער

פוסטים אחרונים

מתוך עלון בת חפר – ינואר 2016

 

עם תחילתה של 2016,ובהמשך לתהליכי הגדרת תפקידים וסמכויות שנעשו במהלך 2015 עם בעלי התפקידים, מצאנו לנכון שיש מקום להכיר באופן אישי את האנשים העוסקים יום יום בטיפוח בת חפר, בטיפול בשטחים הציבוריים ובתחזוקה בישוב.

בבוקרו של יום, כשהם כבר אחרי כמה שעות עבודה, נפגשתי עם מיקי וצאדק כדי להכירם ולשמוע מהם על התפקיד, הקשר עם התושבים ובת חפר בעיניהם כעובדי ציבור.

מיקי רוזנווין, מנהל אחזקה

מיקי מגיע אלינו יום יום בשעה שש בבוקר, בשמחה. הוא גר בבחן ועובד בבת חפר כשנתיים וחצי.

"כאשר אתה מתעורר בבוקר ואין לך התלבטות אם לצאת לעבודה – אתה יודע שאתה במקום הנכון", הוא אומר.

מה הם התחומים עליהם אתה אחראי כמנהל אחזקה של הישוב?

"תחזוקת כל השטחים הציבוריים – גני שעשועים, מבני ציבור, פינוי אשפה, תאורה וכד'.

תן לנו דוגמאות מהשנה האחרונה?

למשל,  פרויקט שדרוג הרחובות, צביעת עמודי התאורה, הטמעת השימוש בפחים השונים והטיפול בכל הנובע מכך מול הקבלנים.

איך ובמה אפשר לפנות אליך ישירות?

עם כניסתה של המערכת לניתוב שיחות, ניתן להתקשר למזכירות ולהגיע אלי באופן ישיר. אני נמצא משעה שש בבוקר עד שתיים וחצי. לאחר מכן, ניתן לפנות למוקד המועצה – 107. המוקד מטפל בנושא בהתאם לרמת הדחיפות,  ומעביר אלי את הפניות להמשך טיפול.

למשל?

לא פינו למישהו את פח האשפה,  יש פגר של בעל חיים ברחוב, עמוד תאורה לא דולק וכד'.

מי הצוות שעובד איתך באופן קבוע?

בצוות האחזקה 10 עובדים העוסקים בניקוי הרחובות ותחזוקה שוטפת. אלו הם אנשים לא צעירים העובדים בבת-חפר קרוב לעשר שנים, במסירות רבה.  בעקבות החלטת הועד כולם עובדי הישוב ולא עובדי קבלן. אני שם דגש על האווירה, על עבודת הצוות, הפירגון ותשומת הלב הנוספת מעבר לעבודה השוטפת,  הן בהתייחסות לחג ומועד והן ביציאה משותפת מדי פעם לארוחה או בילוי משותף.

כמו כן,מתקיימות אחת לשבוע ישיבות צוות עם עמרי מנהל הישוב, צאדק, מנהל הגינון, הלית, מזכירת הישוב ואני. יש אווירה טובה של שיתוף פעולה ועזרה הדדית.

איך אתה רואה את בת חפר?

ישוב נהדר, יש בו הרבה מאוד דברים למען התושב, המהווים איכות חיים טובה . תושבים שאכפת להם ומשקיעים הרבה לטובת הישוב. אחלה מקום!


בעודי יושבת עם מיקי על הספסל הירוק ליד המרכז הקהילתי, מגיע אליו תושב שהוא כבר מכיר ופונה אליו להמשך טיפול בנושא פחי האשפה שליד ביתו.מיקי מקבל אותו באדיבות, מקשיב לבעיה ומבטיח להמשיך את הטיפול עוד היום.

לסיכום, פגשתי אדם שהחיוך לא ירד מפרצופו במשך כל שיחתנו, שיודע להקשיב ונכון לתת את השרות הטוב ביותר לבת חפר ותושביה. ברור לי שיש עם מי לדבר!

צאדק וואטד, מנהל גינון

קרוב לעשר שנים מגיע צאדק מכפר גת (ליד קיבוץ מגל) לבת חפר. הוא מגיע בשש בבוקר ונמצא עד שעות אחר הצהרים ולעיתים גם בערב, בהתאם לצורך. "בת חפר היא חלק מהחיים שלי" הוא אומר.

בצוות הגינון 5 עובדים העוסקים בשתילה, עישוב, גיזום וכד'. הם נפגשים כל בוקר במרכז התחזוקה,  שותים כוס קפה ומתחלקים למשימות השונות. "יש אווירה טובה בצוות, צוחקים, אוכלים יחד, מפנקים אותם כמה שאפשר, הם עובדים עם כל הלב ואני יכול להיות שקט שהם עושים את העבודה מבלי שאני צריך לפקח עליהם", מספר צאדק ואני שומעת את התייחסותו המכובדת לעובדיו ושמחה שזה היחס לעובדים בישוב בו אני גרה.

במה מתבטא תחום האחריות שלך?

אני אחראי על כל הגינון וההשקיה בישוב, כך שהישוב יהיה מטופח ופורח מבחינת הצמחייה. אני מתכנן את העבודה שלנו בהתאם למיקום, לעונה ולצרכים. לעיתים תושבים מפנים את תשומת ליבי למפגע שצריך לגזום או לצמחיה הנכנסת אליהם לחצר. אני משתדל לתת מענה מיידי או במהלך השבוע, מרגע שקיבלתי את הפנייה.

איך אתה רואה את בת חפר?

ישוב מאוד טוב. התושבים מתייחסים אלינו מאוד יפה. זה הבית השני שלי".

מה אתה רוצה לומר לתושבים בהזדמנות זו?

לא לשחרר את הכלבים באופן חופשי בישוב, הן מכיוון שהם נכנסים לגינות והורסים אותן והן משום שהם עושים את צרכיהם בשטחים הציבוריים.

דבר נוסף הוא לקחת אחריות על צמחיה היוצאת מהשטח הפרטי לשטח הציבורי. היא עשויה להיות מפגע בטיחותי ואחריות התושב לגזום אותה.


צאדק הינו חלק מצוות מזכירות הישוב אשר עובדים בשיתוף פעולה ותיאום בין תחומי הטיפול השונים. אני מזהה אצל צאדק את אהבתו למה שהוא עושה ומזהה בישוב את תוצאותיה של עבודה זו. בת חפר יפה וגם פורחת!

כל הזכויות שמורות לבת חפר © 2020