חדשות: 

עדכון מהנהלת מועצת עמק חפר – ספטמבר 2016

פוסטים אחרונים

תחבורה ציבורית

בימים אלה, בהם אנו חוזרים ללימודים, לחוגים ולשגרה, רובנו חוזרים לשמש גם כנהגי הסעות לחוגים השונים של ילדינו. אין ספק שהיה קל יותר אילו התחבורה הציבורית האזורית הייתה מפותחת יותר.

פיתוח תחבורה ציבורית באזור כפרי המאופיין במיעוט תושבים על פני שטח רב, איננו פשוט, מאחר ואינו רווחי עבור משרד התחבורה. למרות זאת ניתן לראות בשנים האחרונות שינוי ושיפור בזכות הלחצים שאנו מפעילים בנושא:

בסיוע מועצת עמק חפר ולאחר פגישה עם המנכ"ל וגורמים בכירים של חברת "קווים" פנינו למשרד התחבורה בבקשה להוספת שעות פעילות של הקווים 24,23, 33 בצהריים ולהאריך את פעילות הקווים עד חצות.

התשובה שהתקבלה הינה כי בהתבסס על בדיקתם את כמות הנוסעים באוטובוסים בפועל, השימוש בקווים אלו נמוך ואין צורך בהרחבת תדירות הפעילות.

לבקשתנו, העלה ראש המועצה, רני אידן, את הנושא בסיור שערך שר התחבורה, ישראל כץ, בעמק חפר ותשובתו הייתה זהה.

יחד עם זאת, בקשתנו להתחיל בבת חפר את מסלול האוטובוס היוצא כרגע מכפר יונה לאזור התעשייה רעננה, נענתה בחיוב על ידי שר התחבורה. כעת אנחנו עוקבים אחרי מימוש התשובה בפועל.

השאלה מה  הצורך האמיתי בתחבורה ציבורית ומה יהיה היקף השימוש בה אם תורחב, בעינה עומדת.

אני פונה לתושבים המשתמשים בתחבורה ציבורית בפועל, המאמינים שיש צורך בהרחבת תדירות הפעילות של קווים אלו ומוכנים לפעול באופן אקטיבי לקידום הנושא, לפנות אלי באמצעות המייל.

במקביל , אבקש להעלות את נושא הצרכים הנדרשים לתחבורה ציבורית לדיון בוועד הישוב.

אני מברכת את יוזמת מועצת עמק חפר, בשיתוף ועדת הנוער היישובית להפעיל שאטלים לחופי הים עבור בני הנוער בחופשת הקיץ.

כמו כן, המדינה ממשיכה בתכנון רכבת אשר אמורה לעבור באזור מזרח עמק חפר (מתוכננת תחנה באזור אחיטוב). אנו עוקבים אחרי ההתקדמות בנושא.

 

השתתפות מועצת עמק חפר בחינוך

לבקשת תושבים רבים, פניתי למנכל"ית המועצה כדי לקבל נתונים לגבי השקעת מועצת עמק חפר בחינוך. לנוחיותכם, להלן תשובתה:

"המועצה מתקצבת באופן ישיר סכום  של מעל 700 ₪ לתלמיד, והוא מהווה חלק קטן מסך התמיכה שמקבל ביה"ס.

סכום זה אינו כולל שירותי מחשוב (טכנאים), סל טיפוח, שילוב ילדים עם צרכים מיוחדים, תחזוקה, סייעות, שמירה, שפ"י, יוזמות חינוכיות, חינוך מיוחד ועוד.

 

סה"כ מימון המועצה מסך התקציב במערכת החינוך הוא 39 מלש"ח.

במערכת החינוך לומדים כ-10,000 תלמידים, ולכן התקציב עבור תלמיד הוא 3,900 ₪ לשנה..

יש להוסיף לסכום זה את ההשקעות הקבועות של המועצה בפיתוח מוסדות החינוך: בניית כיתות, אגפים, בתי ספר, גני ילדים, שיפוצי קיץ ועוד.

כל זה מתוקצב בעוד כ-10 מלש"ח לשנה. לסכום זה יש להוסיף עוד כ-4 מלש"ח עבור הסעות.

לכן סה"כ מימון המועצה הוא כ-53 מלש"ח ועבור תלמיד מדובר בכ- 5,300 ₪ !

 

אגרת שמירה – שינוי שיטת הגביה

בישיבות הנהלה ומליאת המועצה הוצג בפנינו תיקון בתקנות העיריות המתייחס לסכום מרבי של אגרה או היטל בעד שירותי אבטחה וסדר ציבורי ברשות המקומית, התשע"ג -2013. מדובר  בשינוי חקיקה ארצי החל גם על עמק חפר.

בהתאם לתקנות החדשות, תשתנה שיטת הגביה של אגרת השמירה ותהיה מעתה לפי מ"ר בנוי ולא על פי בית אב בלבד, בדומה לארנונה. טרם נקבע התעריף שיגבה, המהווה פונקציה של היקף השירות אותו מעונין הישוב להעניק לתושבים ועד תקרה חוקית של 8.52 ₪ למ"ר.

תעריף השמירה יהיה זהה למגורים ולעסקים. ביקשנו לשמר את הפטור מאגרת שמירה לבני 70 פלוס. לצערנו, נכון להיום, משרד הפנים לא אישר פטור זה.

 

מאחלת לכם  חזרה לשגרה קלה ונעימה ושנת לימודים מוצלחת.

בכל שאלה אשמח לעמוד לרשותכם

רעיה קידר

נציגת בת חפר בהנהלת המועצה

raya.keidar1@gmail.com

 

כל הזכויות שמורות לבת חפר © 2020