חדשות: 

דבר מנהלת בית ספר שדות – אוקטובר 2016

פוסטים אחרונים

הימים הראשונים לשנת הלימודים מאחורינו וכבר מתדפקים בפתח חגי תשרי הבאים בזה אחר זה בחודש הקרוב. שורה של התחלות, תחילת שנת לימודים וממנה אל תחילת השנה העברית, שנת תשע”ז הנפתחת בחג האהוב – ראש השנה.  בכל בית בישראל יציינו את ערב ראש השנה בהסבה סביב השולחן, באכילת תפוח בדבש, בברכה ובקשה: ” שתחדש עלינו שנה טובה ומתוקה כדבש מראשית ראש השנה ועד אחרית שנה”.

תלמידי “שדות” חזרו אל מקומם הטבעי, חלקם למדו להכיר את המחנכת החדשה, חלקם ממשיכים את היכרותם עם המחנכת זו השנה השנייה. ילדי א' מתחילים להבין מהו בית ספר והצוות כולו נמצא עמוק בתוך העשייה המבורכת.

השנה החלה בחיוך גדול. מחכה לנו שנה מרתקת – שנה בה נעמיק בתהליכים ובלמידה. הערך המוביל את חודש תשרי הוא “שיתוף והשתתפות”. ערך זה מזכיר לנו כי אנו מהווים בית חינוך למעשה ולא רק בית ספר. כל אחד מאתנו רוצה להרגיש נאהב ונחוץ. כל אחד מאתנו רוצה לזכות ליחס מכבד מהסובבים אותו. כל אחד מאתנו מחויב להעניק יחס זה לאחר. נמשיך ונשקוד על הלמידה בתחומים השונים אך ראשית נמשיך נשקוד על דרך ארץ, על כבוד הדדי, על אכפתיות, ועל שיתוף כל אחד ואחת במרקם החברתי, בבית הספר ומחוצה לו.

אני מבקשת לאחל לכולם, שתהיה זו שנת לימודים מעשירה ומלאת עניין, שנה של יצירת קשרים טובים ומשמעותיים, שנה של עשייה חברתית ערכית מבורכת . 

שנה של בריאות וכוחות טובים , של חברים ואהבה, של סובלנות ושלווה, של ערבות הדדית וכבוד. שנה בה כל אחד ב”שדות”  ירגיש שהוא מתקדם וממצה את כישוריו.

שנהיה שמחים, יצירתיים, ש”נחשוב מחוץ לקופסה” אך תמיד נזכור לעבוד בתוך מערכת כללים המחייבת את כולנו .

שתהיה לנו שנה נהדרת.

ליבנת הפלר

מנהלת בי”ס “שדות”

כל הזכויות שמורות לבת חפר © 2020