חדשות: 

דבר יושב ראש ועד הישוב – נובמבר 2016

פוסטים אחרונים

תושבים יקרים,

חגי תשרי חלפו להם. תקופה זו שהתאפיינה בחופשה ארוכה אפשרה לכולנו לעצור את פעילות היום יום ולהקדיש זמן איכות למשפחה וחברים, לבחון את התייחסותנו לחברים, לשכנים וכלפי עצמנו. תקופת החגים מביאה עמה תחושת התחדשות ורעננות גם בתחומי העשייה שלנו פנימה בתא המשפחתי והחוצה כלפי קהילת היישוב.

חגי תשרי המביאים את החיבור בין חגי העם היהודי לבין כל אחד מאיתנו, מציפים אצלי תמונה אחת המשקפת את החיבור האנושי והמיוחד כל כך בין הקהלים השונים של בת חפר: ערב יום הכיפורים, תושבים רבים מתכנסים בבתי הכנסת לתפילה משותפת ובהמשך הערב נפגשים מסביב לכיכר היישוב לשיחות אל תוך הלילה.

אני רוצה להודות לוועדה התורנית ולרוני לבאן, יו”ר הוועדה, ולסיגל כספי, רכזת הוועדה, על ההתארגנות המקדימה בשיתוף הוועדים של בתי הכנסת ורב היישוב, יוסף קרסיק, כדי שנציין את החגים ממקום של חיבור, אהבה וקבלת האחר, המאפיינים את רוח היישוב.

הערכות לשנת הפעילות 2017

שנת 2016 מתקרבת לסיומה. במהלך שנה זו אנו עדים להתפתחות היישוב בתחומים רבים: התקדמות בניית המרכז המסחרי, פעילות מרכז המוסיקה במבנה החדש , עבודות שיפור כביש 5714 , תיקוני תשתית הביוב והמים, שיפור השירות לתושב, שיפור המבנים הציבוריים ועוד.

בימים אלו בימים אלו אנו נערכים לתכנון הפעילות לשנת 2017, כאשר בבסיסה הרחבת בת-חפר. ועד הישוב והוועדות עוסקים בתכנון המטרות וקביעת היעדים לשנה הקרובה.

אני מזמין כל מי שרוצה לקחת חלק ולהשפיע על תכנון הפעילות לשנה הקרובה להצטרף לעשייה בתחום אליו הוא מתחבר או מעוניין להשפיע.

נוער בת חפר

בחודש שחלף נפתחה שנת הפעילות הרשמית של נוער בת חפר  בטקסים מרגשים של כלל התנועות בישוב. כפי שכולנו מרגישים, נוער בת-חפר הופך להיות משמעותי ומורגש משנה לשנה הן במספר בני הנוער המצטרפים לפעילות במהלך כל השנה והן בפעילות הענפה והערכית, המתאפיינת בנתינה לאחר, שהנוער שלנו מוביל ביישוב ומחוצה לו.

זוהי הזדמנות להציג בפניכם חלק מהתחומים והמסגרות בהם הנוער שלנו מעורב, משפיע ומעניק לזולת.

  • המ”מ (מדריך מיוחד) – פרויקט חונכות שהוקם ע”י קרן שושן, יו”ר הוועדה לשירותים חברתיים בשיתוף וועדת נוער, בו בני נוער מלווים ילדים מהישוב בעלי מוגבלויות וצרכים מיוחדים באמצעות קשר אישי קבוע.
  • מתנדבי מד”א – בני נוער העוסקים בפעילות מצילת חיים תחת פעילות מד”א היישובית, בניהולו של אבי מלכה יו”ר וועדת ביטחון,
  • המדצי”ים – אשר יחד עם וועדת הגמלאים יצרו השנה פרויקט מקסים של חיבור בין דורות.
  • הצופים ופנימיית טוקאייר – ליווי, העצמה והעשרה של מדריכי הצופים את הילדים בפנימייה.
  • פרויקט “צמיד” בתנועת הצופים המאפשר לילדים בעלי קשיים שונים להשתתף בפעילות התנועה.
  • תנועת הילדים “תיק תק” פועלת בהובלת תנועת המד”צים זו השנה הרביעית, ומהווה מענה איכותי, חוויתי וערכי לפעילות אחה”צ עבור ילדי כיתות א-ג.
  • שותפות עם וועדות היישוב – סיוע למשפחות נזקקות ביישוב עם הועדה לשירותים חברתיים, ארגון והפקת אירועים עם ועדת תרבות וועדת ספורט. סיוע ולקיחת חלק פעיל בשיפור פני היישוב יחד עם הוועדה המוניציפאלית וועדת חזות היישוב .

כל זאת מבלי להזניח את הפעילות החווייתית והערכית שוועדת נוער ותנועות הנוער: הצופים, בני עקיבא והמדצ”ים יוצרים ומפעילים עבור בני הנוער: אירועים ומופעים מהשורה הראשונה, הפעלת מועדון הנוער, בתים חמים לבני ובנות נוער בת חפר הנזקקים לחיזוק, שנת מצווה, שאטלים בחופש הגדול לים ועוד.

לא פלא שאחוז גבוה מאוד של בני הנוער מבת-חפר (ביחס לישובים אחרים) מתנדבים לטובת פעילות בקהילה במסגרת שנת שירות ברחבי הארץ וממשיכים לשרות משמעותי בצה”ל.

איכות הפעילות הינה פועל יוצא של עבודת רכזי הנוער היישוביים בתמיכת ועד היישוב, המרכז הקהילתי וראשי התנועות אשר מובילים קו מקצועי של חדשנות ושאיפה למצוינות.

יישר כוח לכלל העוסקים במלאכה, לוועדת הנוער בראשותו של עדי בכור ולרכז הנוער היישובי שני שם טוב על העשייה המבורכת, עלו והצליחו !!!

שלכם, אמזלג עדי

יו”ר ועד בת חפר

adiamzaleg@bathefer.net

כל הזכויות שמורות לבת חפר © 2020